v ,

10 dobrých důvodů, proč byste měli pít každé ráno vlažnou vodu s kurkumou. Č 8 je velmi důležitý!

Kurkuma patří mezi jedno z nejužitečnějších koření kvůli svým silným protizánětlivým, antioxidačním a omlazujícím účinkům. Toto úžasné indické koření dokáže být výborným pomocníkem při léčbě více zdravotních problémů.

Hlavní účinná látka, které kurkuma vděčí za své léčivé vlastnosti, je kurkumin. Jeho účinky potvrdilo více než 7000 renomovaných vědeckých studií.

Z tohoto důvodu se vlažná voda s kurkumou považuje za jeden z nejlepších léčivých nápojů, jaké můžeme konzumovat.

Na jeho přípravu budete potřebovat 2-3 dcl vlažné vody a 1 čajovou lžičku kurkumového prášku. Kurkuma se ve vodě nerozpustí, proto je dobré vypít nápoj hned po zamíchaní, když kurkuma ve vodě rovnoměrně plave.

Nyní se pojďme podívat na 10 zdravotních přínosů kurkumové vody:

1. Ulevuje od artritických a revmatických bolestí

Podle studie provedené na pacientech s revmatoidní artritidou má kurkumin silnější účinek proti bolesti jako účinná látka diclofenac (používaná například v krému proti bolestem s názvem Voltaren).

Diclofenac je nesteroidní protizánětlivá látka, kterou lékaři často aplikují při potlačování revmatických bolestí kloubů.

2. Dokáže zvrátit diabetes 2. typu

Studie provedená na Auburnské univerzitě a publikována v deníku Výzkum biochemie a biofyziky (Biochemistry and Biophysical Research Communications) v roce 2009 demonstrovala, že doplňky výživy s obsahem kurkuminu mohou být velmi nápomocné při procesu zvrácení diabetu 2. typu.

3. Bojuje se záněty

Mnohé civilizační choroby západního světa jsou výsledkem chronických zánětů.

Nicméně toto koření má natolik silné protizánětlivé účinky, že záněty potlačuje lépe než mnohé standardní chemické léky.

4. Zlepšuje trávení

Pravidelná konzumace kurkumy zlepšuje trávení.

Tento účinek je připisován schopnosti kurkumy stimulovat vylučování žluči a dalších trávicích šťáv.

5. Chrání játra

Ukázalo se, že kurkuma má velmi silné ochranné účinky na játra. Chrání je před poškozením toxiny a podporuje regeneraci jaterních buněk.

Kromě toho, jak již bylo zmíněno v předchozím bodě, stimuluje tvorbu žluči a také zprůchodňuje žlučovody. Tím zlepšuje funkci žlučníku.

článek pokračuje na další stránce..

 

Autor: admin

I VY POUŽÍVÁTE PEČÍCÍ PAPÍR ŠPATNĚ? STAČÍ UDĚLAT 2 MALÉ ZMĚNY A KOLÁČE BUDOU MNOHEM CHUTNĚJŠÍ

Známá píseň Leonadra Cohena, jak jste ji ještě neslyšeli. Úchvatný zážitek, co myslíte?