v , ,

Až 98 procent rodičů ohrožuje během procházky život svých dětí. Tomuto se prosím vyvarujte!

Teplo a slunce dokáže způsobit problémy nejen dospělým a starým lidem, ale i malým miminkům. Už několikrát bylo prokázáno, že přehřátí děťátka může vyvolat SIDS (syndrom náhlého úmrtí kojenců).

To je důvod, proč se rodiče snaží dítě během procházky venku chránit před slunečními paprsky jemnou dekou nebo tenkou gázovou látkou (plenkou).

Ve skutečnosti je to, ale ta nejhorší věc, jakou může rodič udělat: tímto způsobem nesnížíte, ale zvyšujete riziko přehřátí vašeho potomka. Faktem je, že takovým “baldachýnem” nad kočárkem jen zvyšujete pocitovou teplotu dítěte, čímž se tam vytvoří nebezpečný skleníkový efekt.

K těmto závěrům přišli výzkumníci ze Švédska, který se zabývali komplexním studiem daného problému.

Známý pediatr ze Stockholmu a autor studie Svante Norgen to odůvodnil následovně:

V dětském kočárku je horko, když ho překryjete látkou. Tento účinek se podobá tomu z termosky. Vzduch v omezeném prostoru cirkuluje pouze velmi sporadicky, pokud vůbec a děťátku se pod takovým “krytem” dýchá s obtížemi, ale nemmohou vám to říct. ”

Aby svou hypotézu mohli prokázat i v praxi, Norgen spolu se svými kolegy provedli skvělý pokus. Prázdný kočárek pro účely experimentu nechali na ulici pod paprsky slunce v době od 11:30 do 13:00.

Vnitřek kočárku byl překrytý plenkou a teplota, kterou v něm naměřili, se pohybovala na 34 stupních Celsia. Na druhou stranu, v “odkrytém” kočárku bylo jen průměrných 22 stupňů Celsia.

Tento rozdíl teplot může stát vaše dítě život! Proč se to tedy vlastně děje? Pediatři tvrdí, že tělo dítěte ještě není schopno si samo regulovat teplotu tak, jak to je u dospělých.

Proto je důležité, aby bylo vaše dítě během toho největšího slunce ve stínu. Zabránit přehřátí kočáru dokážete tak, že ho nebudete zbytečně vystýlat a zakrývat zbytečnými přikrývkami.

V případě, že si nejste jisti, zda je vašemu děťátku horko nebo ne, dotkněte se jeho bříška. Pokud je horké, okamžitě jednejte!

Jak udržet dítě v bezpečí i během abnormálního tepla:

V noci používejte pouze lehkou deku.

Děti ztrácejí teplo přes temeno hlavy. Ujistěte se, že během spánku není hlava pokryta ložním prádlem.

Děťátko rychle opláchněte studenou vodou ještě před odchodem do postele.

Do dětského pokoje vložte kbelík s ledem. Během noci bude místnost ochlazovat.

Misku se studenou vodou položte před ventilátor. To pomůže snížit teplotu v místnosti.

Pokud je venku teplo, přestaňte dítě zbytečně zahalovat!

Jaké tipy a triky znáte vy proti letnímu přehřátí vašeho děťátka? Podělte se s námi o ně i v komentářích na Facebooku!

Autor: admin

Chcete rychle snížit krevní tlak, ale nechcete užívat léky? Pak dělejte toto!

Originální vánoční vanilkové rohlíčky připravené na plechu za 12 minut!