v

Domácí pleťové masky proti akné

Akné je velice rozšířeným problémem a nechci tenhle článek vydávat za jedinou pomoc, která proti němu existuje. Ono totiž nebývá vůbec lehké se ho zbavit, hlavně v období dospívání, kdy se akné objevuje nejčastěji.

Při těžších formách akné ti totiž žádná domácí maska extra nepomůže – masky mohou zrychlit hojení jizev, mohou pleť rozjasnit, pomoci černým tečkám, pořádně pročistit pory, ale jestli čekáš, že použiješ masku a za dva dny bude tvá pleť bez chyby, tak takhle to bohužel nefunguje. Jaká škoda…

Nejdřív bys měla zjistit důvod akné. Možná se o svou pleť pořádně nestaráš a v tom případě bude taková domácí maska skvělá a pomůže, pokud je to hormony, tak to už je spolehlivější zajít za dermatoložkou a nechat si něco předepsat a potom to třeba doplňovat domácí léčbou.

Ale i přesto mohou být domácí masky skvělým způsobem, jak zahnat nudu, starat se o svou pleť a zbavit se pár menších nedostatků.

Nejdůležitější ovšem je, před nanesením masky mít naprosto dokonale čistou pleť – pryč s make upem a jinými věcmi. Pořádně pleť odlič a pak teprve nanes masku. A tady je pár receptů:

  • Kvasnicová maska proti akné

Proti akné ti také mohou pomoci potraviny jako:  jahody, kiwi, meloun

Rozmělni droždí (nejlépe jednu kostku) a smíchej ho s obyčejnou vodou. Droždí má skvělé čistící a detoxifikační účinky, léčí zánětlivé procesy, zanícené pupínky a zanechává hladkou pleť. Proto ti určitě přijde vhod a stojí za vyzkoušení. Nenech se odradit ne moc hezkou vůní:)

  • Okurková maska na mastou pleť
    Na mastnou pleť ti také můžou pomoci potraviny jako: grapefruit, jablko, med, hroznové víno.

Nastrouhej salátovou okurku a nech ji pustit šťávu. Tu smíchej s několika lžícemi bílého jogurtu nebo tvarohu a citronové šťávy. Konzistence by měla být hustší. Nanes na pleť a nechte zaschnout. Maska zbaví pleť přebytečného mazu. Pokud ti zbyla okurka, můžeš ji pokrájet na kolečka a přiložit na oči. Odstraní otoky očí a kruhy pod očima. I když maska není určená přímo na akné, dala jsem jí sem proto, že častou příčinou akné je právě mastná pleť.

  • Aspirinová maska

Na rozjasnění pleti a i proti akné. I když použití aspirinu není zrovna obvyklé, mnoho dívek si tuhle masku ohromně chválí. Dávej však pozor! Pokud máš na obličeji akné až do krve, měla bys počkat, než se ple´t alespoň trošku uzdraví, než ji použiješ.

Dej do skleničky 2–3 tablety nepotahovaného aspirinu, zalij lžičkou vody a počkej, až se prášky rozpustí. Pak vmíchej 1–2 lžičky medu. Měla by ti z toho vzniknout hustší hmota, kterou si pak nanes na obličej. Po 15 minutách masku smyj vlažnou vodou.

Autor: admin

Žena koupila 4 kontejnery a postavila si dům snů, který by byl snem nejednoho z nás

Věděli jste, že můžete detoxikovat své tělo skrz Vaše nohy?