v

Dort nad dorty: Nejlepší sladký dezert, proti němuž nemají šanci ani nejdražší dezerty z cukrárny!

LUXUSNÍ DORT! 😲👆

Těžko byste hledali někoho, kdo by tomuto dortu odolal. Pokud hledáte výjimečný dezert, vyplatí se ho vyzkoušet! 😊

 

Tento recept u nás připravujeme již 20 let a nemůže chybět při žádné výjimečné rodinné události. Je tak lahodný, že se určitě nenajde nikdo, kdo by mu odolal.

potřebujeme:
Na těsto:

3 x 5 bílků

3 x 10 lžic moučkového cukru

5 x 3 lžíce mletých ořechů

3 x 2 lžíce hladké mouky

Na krém:

1 l mléka

15 žloutků

10 lžic kr. cukru

9 lžic polohrubé mouky

250 g moučkového cukru

250 g másla

150 g mletých ořechů + trochu mléka na ořechy

200 g hořké čokolády

1 bal. pudinku bez vaření

250 ml mléka

300 ml smetany na šlehání + 1 ztužovač

postup:

Upečeme si tři pláty těsta. Na každé ušleháme 5 bílků s 10 lžícemi moučkového cukru. Do směsi postupně přidáme 3 lžíce ořechů smíchaných s 2 lžíce mouky. Promícháme, směs navrstvíme na pelch o rozměrech 32 x 32 cm a pečeme při teplotě 180 stupňů asi 25 minut. Takto pokračujeme při každém plátu těsta.

Nyní si připravíme náplň. 7 žloutků smícháme s 10 lžícemi kr. cukru a 9 lžícemi mouky. Přendáme do hrnce s hrubším dnem a uvaříme za stálého míchání hustý krém. Zbývající žloutky ušleháme s práškovým cukrem ve vodní lázni tak, aby nám vznikla hustá pěna. Potom sejmeme z plamene a šleháme, dokud krém nevychladne. Postupně do něj vmícháme i změklé máslo. Pak oba žloutkové krémy spojíme.

Krém rozdělíme na 3 díly – do jedné vmícháme ořechy smíchané s trochou mléka (na kašovitou směs). Do druhé části vmícháme rozpuštěnou čokoládu a třetí necháme tak, jak je.

Puding bez vaření nasypeme do mléka a ušleháme. Smetanu ke šlehání také ušleháme na tuhou šlehačku spolu se ztužovačem a obě směsi promícháme.

Nyní můžeme začít vrstvit – plát těsta, šlehačkový krém, čokoládový krém, těsto, šlehačkový krém, světlý krém a nakonec těsto, šlehačkový krém a ořechový krém. Vrch můžeme ozdobit šlehačkou nebo čokoládovou polevou.

Necháme vychladit a můžeme podávat.

 

Autor: admin

Přečtěte si toto a už nikdy víc nevyhoďte pecku z avokáda

Vzal zelený ubrousek a pustil se do práce. Až uvidíte, co z toho za chvíli vzniklo, poběžíte to zkusit taky!