v

Jak na dlouhé večery? Magnetická stavebnice NeoCube zabaví

 

Magnetická stavebnice, hlavolam NeoCube je složený z 216 magnetických kuliček o průměru 5 mm. Pomocí magnetické síly drží u sebe. Dají se skládat do různých vzorů, tvarů, objektů. Skládání kuliček vám posílí prsty i představivost, a také uvolní mysl. Zjistěte, jak NeoCube vypadá a co se dá z kuliček složit.

 

NeoCube original, stříbrné, zlaté, černé i barevné magnetické kuličky

 

Magnetická stavebnice NeoCube se dodává buď klasická, která obsahuje pokovené magnetické kuličky, anebo také s postříbřenými či černými magnetickými kuličkami. K mání jsou i pozlacené magnetické kuličky, světle i tmavě modré, zelené, červené, růžové magnety, oranžové, fialové magnetické kuličky.

 

Když si tento magnetický hlavolam pořídíte, je složený do pěkné kostky. Její znovusložení chce ale cvik a trochu trpělivosti.

 

Natočte magnetické kuličky správně

Stejně jako většina kuličkových magnetů, i kuličky NeoCube mají magnetické póly na protilehlých stranách. K sobě se přitahují vždy opačné póly více kuliček. Aby u sebe neodymové magnety dobře držely a daly se spojit například do pásku o sestavě 6 × 12 kuliček, zkuste s kuličkami různě pootáčet. Tím jejich póly dostanete do nejvhodnější polohy a skládání vám pak půjde lépe.

 

 

Tip: Návody a rady na skládání magnetických kuliček NeoCube.

 

Dvoj i trojrozměrné tvary a sestavy

Co z NeoCube složit? Pro začátek je dobré nejprve zkusit řetízek z kuliček, pak víceřadý řetízek, pásky. Později můžete složit čtverec, obdélník nebo kuličky do kruhu.

 

Jestliže vám jdou dvojrozměrné tvary skládat už dobře, vyzkoušejte na sebe jednotlivé řady vrstvit. Tím složíte trojrozměrný tvar, například kvádr či krychli – magnetickou kostku, do níž byly kuličky sestavené na začátku, když se vám magnetická stavebnice NeoCube dostala do rukou.

 

Hodně štěstí při skládání!

Autor: admin

Sváteční vánočka podle receptu babičky. Fantastický přehledný recept, který zvítězil v kulinářské soutěži !

Dominika Gottová skončila v nemocnici!