v

Jak rozeznat koronu od chřipky? Podle lékaře se liší pouze v několika příznacích!

Epidemie koronavirus je ze dne na den silnější a na dveře už klepe i chřipka. Jak tyto dvě onemocnění rozlišit a NEZPANIKAŘIT při prvních příznacích virózy?

Podle praktického lékaře pro dospělé Kristiána Bucsaya se koronavirus přenáší podobně jako chřipka, tedy zejména infekčními kapénkami a aerosolem, uvádí v tiskové zprávě AGEL

Chřipka má kratší inkubační dobu
Rozdíl je však v inkubační době, která při chřipce trvá jen 1-4 dny, zatímco při onemocnění COVID-19 od 2 do 14 dnů . ” Několik analýzy naznačily, že průměrná inkubační doba je asi 5 dní,” upřesňuje na margo koronavirus.

Zároveň dodává, že v klinické praxi je tato onemocnění těžké rozlišit, mají totiž podobné příznaky. Určité odlišnosti však existují.
” Příznaky chřipky mají většinou náhlý nástup, prakticky z plného zdraví, s přítomnou horečkou až do 40 stupňů Celsia , bolestmi svalů, kloubů a výraznou malátností. Postupně se přidružuje suchý a dráždivý kašel, který má tendenci se v průběhu onemocnění měnit na produktivní. Po ústupu příznaků může být přítomna výrazná slabost a únava přetrvávající až 14 dní, ” popisuje lékař.

Článek pokračuje na další straně

Autor: admin

Senát důchodce potěšil: Rouškovné schváleno, chybí jen podpis Hradu!

Bolí vás v krku? Babské rady vždycky zaberou!