v

Kdy se otevřou školy? Politici nemají pro rodiče a žáky dobré zprávy!

12.09.2012 Zvolen Základná škola 9. Štrajk učitelov vo Zvolene, Image: 231411017, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Ján Krošlák / Petit Press / Profimedia

Závěrečné ročníky základních a středních škol se budou moci vrátit do lavic i při současném nejpřísnějším pátém stupni opatření proti covidu-19. Kdy se tak stane ale zatím není jasné, a podle posledních prohlášení členů vlády to vypadá, že k tomu jen tak nedojde.

V současnosti jsou otevřené jen mateřské a speciální školy a první a druhé třídy škol základních. Ostatní žáci se vzdělávají povinně distančním způsobem.

“V případě, že to epidemická situace povolí, tak bychom mohli uvažovat o celém prvním stupni,” řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný novinářům před časem. Podle něj je ale nyní brzo na to říkat, kdy to nastane.

O pár dní později na dotaz novinářů řekl, že Česko uvažuje například o takzvaných žvýkačkových testech. Úřad podle něj jedná s ministerstvem školství o možnosti používat tyto testy u maturantů a středoškoláků ve chvíli, kdy by se pro ně školy otevřely. Zároveň ale dodal, že to není na pořadu dne.

 

Sdílnější není ani ministr školství Robert Plaga. Mladé frontě Dnes řekl, že do několika týdnů budou zveřejněny výsledky studie zadané jeho ministerstvem, týkající se epidemicky rizikových aktivit ve školách.

Podle ministra to vypadá, že střídání prezenční a distanční výuky je pro zamezení přenosu infekce efektivnější, než se ministerstvo domnívalo. Požaduje proto, aby byli žáci podrobeni testování, pro dnešní Lidové noviny ale řekl, že přesný termín, kdy by mohlo plošné testování začít, stále není jasný

Zdroj:star24

Autor: admin

Dominika Gottová skončila v nemocnici!

Vyzkoušejte spát jeden týden bez pyžama a uvidíte jaké změny to s vaším tělem a psychikou udělá