v

Lidé mají vážné následky po překonání COVID-19: Český lékař doporučuje TOTO !

Tisíce Čechů si prošly nákazou koronavirem, přičemž nepociťovali žádné příznaky, ale mnozí takové štěstí neměli a s vážnými zdravotními problémy bojovali s velkými obtížemi.

Ani po týdnech či měsících po překonání vážné nemoci se však mnozí pacienti nevědí dostat zpět do formy.

Mnozí lékaři zaznamenali velký počet pacientů, kteří prodělali koronavirus a své zdraví nevědí získat zpět. Dušnost, únava a přetrvávající bolesti hlavy jsou nejčastější následky po zvládnutí náročné léčby. Lidé s tzv. postcovidovým syndromem přibývají jako na Slovensku, tak i v sousedních Čechách.

Vybrané skupině lidí se věnuje český lékař Vladimír Koblížek, který pracuje v centru péče o pacienty po překonání onemocnění COVID-19. Vyšetřil kolem 400 pacientů a na vlastní oči viděl, jaké následky může zanechat koronavirus. Dokonce se ukazuje, že ,, pocoviďáci “často trpí depresemi, panickými atakami a úzkostí. “Někteří pacienti s postcovidovým syndromem nepřežijí, jiní budou mít trvalé následky,” poměrně tvrdě se vyjádřil Koblížek

Přednosta pneumologická kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové má však i dobrou zprávu, protože těmto pacientům může pomoci jednoduchá činnost, kterou je chůze. ,, Když člověk chodí, hýbe se mu trup, horní i dolní končetiny, musí správně dýchat. Je to velmi zatěžující, a zároveň to perfektně pomáhá v rehabilitaci. Každý člověk po Covide, pokud může, ať chodí. Ať si například stanoví, že každý týden projde více kroků než ten předchozí. Pravidelná chůze nás zachrání z mnoha různých nemocí a myslím, že velmi pomůže i po Covide, ” doporučil lékař.

Shop the Post

I use affiliate links

Autor: admin

Jak se dá zvládnout nedostatek spánku po noční směně? Toto by si měl přečíst každý

Tento lahodný krémový dort je tak jemný, že se zcela taví na jazyku !