v

Lidé začali dávat do mrazáku minci. Nový trik je velkým hitem, důvod je jasný

Už jste slyšeli o triku s mincí, kterou vložíte do mrazáku? Lednici s mrazákem používáme neustále, a je jasné, že se občas může vyskytnout nějaká porucha a mrazák přestane mrazit. Pokud se to stane ve chvíli, kdy nejste delší dobu doma, může to být velký problém.

Potraviny, které jste měli uložené v mrazáku, se mohly snadno rozmrazit a kontaminovat a pak znovu zmrznout. Nejspíš nepoznáte, jak dlouhý výpadek byl, je zde tedy obrovské riziko kontaminace. Chystáte se na dovolenou nebo delší cestu?  Pak vyzkoušejte tento trik!

Hrnek, voda a mince

Připravte hrnek s vodou, nalijte do něj vodu a dejte ho do mrazáku zmrznout. Ve chvíli, kdy se voda změní na led, na něj položte minci. Vraťte hrnek s mincí do mrazáku. Po návratu snadno zjistíte, zda nedošlo na delší dobu k výpadku elektřiny.

Pokud mince bude nahoře, je vše v pořádku a nic se nestalo, nebo došlo pouze ke krátkému výpadu, kdy kontaminace nehrozí. Ale v případě, že najdete minci na dně šálku, budete vědět, že potraviny už nejsou vhodné ke konzumaci.

Konzumace opětovně zmražených potravin je nebezpečná

I přesto, že jste kompletně zajistili celou domácnost a vše obstarali, k něčemu takovému dojít může. Když je domácnost opuštěná, ani nezjistíte, že byl mrazák mimo provoz. K největším problémům může dojít u masa. V tom vznikají bakterie jako Salmonela nebo E. Coli. Pokud se maso rozmrazí, bakterie se začnou rozmnožovat. Pak se sice opět zmrazí, když mrazák naskočí, ale jakmile je znovu rozmrazíte, rozmnoží se rychleji a v těle člověka mohou nadělat velké nepříjemnosti.

Nebojte se vyzkoušet trik s mincí, malý šálek s vodou a mincí se vám do mrazáku určitě vejde a vy si budete moct dovolenou užít s klidem, a nezažijete hned po návratu nepříjemné zdravotní potíže. Naopak, v případě, že minci najdete na dně, ušetříte si nepříjemnosti.

Prozradíme tajemství nejstaršího muže v historii: Jakého věku se dožil a jak se udržoval ve formě?

Třikrát větší úroda výborných jahod. Skvělé rady od zkušených zahrádkářů