v ,

Moringa – bylinka, která zabíjí rakovinu a zastavuje diabetes!

Moringa olejodárná je zajímavý příklad cizokrajné léčivé rostliny, ze které se místní obyvatelé naučili zužitkovat téměř vše – listy, plody, květy či kořen.Je to rychle rostoucí strom, který se nachází především v jižní Asii. V čem je tedy Moringa tak prospěšná?

Pomáhá bojovat proti cukrovce – Moringa obsahuje typ kyseliny nazývané kyselina chlor genová, u které se ukázalo, že pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi a umožňuje buňkám, aby podle potřeby potlačovaly nebo uvolňovaly glukózu (cukr). Má také přirozené anti diabetické a hormonální vyvažovací vlastnosti.


Zabraňuje rakovině – listové extrakty dodávají chemoterapeutické účinky na léčbu různých druhů rakoviny, jako je rakovina vaječníků, karcinogeneze jater a genese kůže papilomu.
Vylepšení zraku – Moringa je bohatým zdrojem vitamínu A, který přispívá k normálnímu vidění.
Podporuje zdravou funkci srce – Jeho listový prášek má prospěšné účinky pro zdraví srdce, zejména při kontrole krevních lipidů, prevenci tvorby plaku v tepnách a snížení hladiny cholesterolu.
Dále pomáhá lépe řídit krevní tlak, podporuje náš imunitní systém a je možné ji použít pro hojení tržných ran.

Abyste Moringu mohli zařadit do svého jídelníčku, připravili jsme pro Vás recept na ledový čaj

Ledový čaj z Moringa listů

Rozdrcené Moringa listy přidejte do vody v poměru 1 čajová lžička na 0.5 l vody. Dále přidejte trochu medu, čerstvého zázvoru a pomerančový džus. Poměr není důležitý, záleží čistě na Vaši chuti. Celou směs rozmixujeme nebo intenzivně protřepeme po dobu alespoň jedné minuty. Nakonec přidáme led a na 8 hodin uložíme do ledničky. Pro obohacení chutě můžete přidat kokosový sirup nebo šťávu z cukrové třtiny.

 

Sdílet

Autor: admin

Inspirujte se: kuchyně ve skandinávském stylu!

Toulavá fenka se postarala o opuštěné novorozeně. Psi mají větší srdce než lidé!