v , ,

Opustila tento dům už v roce 1939. Když teď po více jak 70 letech otevřeli dveře, spadla jim čelist!

Od roku 1939 byl tento dům v Paříži opuštěný a uzamčený. Když si jej

však všiml o sedmdesát let později dražebník, našel v něm něco, co jej

učarovalo. V tomto domě dříve bydlela paní de Florian, která se musela z

tohoto bytu vystěhovat ve svých 23letech.

Z jejího domova ji vyhnala druhá světa válka, a když Němci obsadili Francii, sbalila si všechny své věci a utekla na jih do bezpečí. I přesto, že dále platila za svůj byt, nikdy se do něj už nevrátila. Tato dáma totiž zemřela v roce 2010 v 91 letech. Teprve až po její smrti se dědicové dozvěděli, že vůbec vlastnila byt v Paříži a rozhodli se jej dát na starost dražiteli, Oliveru Choppin-Janvrymu.

Když však otevřeli dveře od bytu, vyrazilo jim to dech. Bytem se nesla atmosféra druhé světové války, jakoby nikdy neskončila. I přesto, že byl byt plný prachu a pavučin, měl své kouzlo, které sálalo ze všech stěn i koutů. Ze všech věcí, které se v bytě nacházely, byl však nejzajímavější obraz krásné ženy ve večerních šatech. Při bližším zkoumání došli na to, že to byla babička paní de Florian, Marthe. Marthe de Florian byla velmi známá pařížská herečka, která patřila do „vyšší společnosti“ v roce 1880.

Našli také sbírku milostných dopisů od různých nápadníků, včetně několika ministrů a předsedů tehdejší vlády. Dále se ukázalo, že její obraz namaloval malíř, jménem Giovanni Boldini, který byl údajně do Marthe také zamilovaný. Toto umělecké dílo namaloval v roce 1888, kdy bylo Marthe pouhých 24 let. V roce 2010 kdy byl objeven, se vydražil na neuvěřitelných 3,4 milionu dolarů. Chcete-li se i vy podívat do tohoto neuvěřitelného bytu, pusťte si následující video a podnikněte s námi menší cestu do minulosti.

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Autor: admin

Buchty jako od babičky – recept na pečené buchty

Tato kuchyně byla špatným snem každé hospodyňky – žádný pracovní prostor a otřesné vybavení: Podívejte se, co s ní udělala šikovná dvojice!