v

Patříte mezi milovníky orchidejí? 5 osvědčených triků na jejich pěstování!

O orchidejí již bylo napsáno mnoho. Něco se spolehlivě osvědčilo, něco jiného si své fanoušky nalezeno. Pokud však chcete získat orchidej, která odolá času a bude neustále plná květin, potom si přečtěte následující tipy pro péči o orchideje.

 I kdybyste nehodlali naše rady ihned vyzkoušet, protože zrovna vaší orchidejce se daří krásné, ponechte si je v záloze, mohou se Vám hodit. Do komentářů nám můžete napsat Vaše tipy na pěstování orchidejí!

TIPY NA PĚSTOVÁNÍ ORCHIDEJÍ:

nepřesazujte:
Všimli jste si, že se v květinářství iv obchodech, orchideje vždy prodávají v průhledných květináčích? Není to náhoda. Kořeny orchideje potřebují hodně světla. Proto je v žádném případě nepřesazujte, když si je přinesete domů. V původním květináči a se stejnou kůrou (zeminou), je můžete nechat až 2 roky.

Zalévejte správně:
Prchidea zalévejte jednou za 5-7 dní. V zimě stačí jednou za 10 dní. Nejvíce doporučená metoda je ponořit orchidej na 5 minut do vody a pak nechat okapat. Zabráníte hnilobě. Orchideje špatně snáší kohoutkovou vodu. Vždy se vyvarujte toho, aby bylo vlhké středové srdce orchideje.

světlo:
Umístěte orchidej na místo, které je hodně světlé. Ideální do slunečního pokoje s balkonem. Nedávejte však rostlinu na přímé slunce. Snadno se spálí.

přesazování:
Uchopte orchidej zespodu za listy a jemně ji vytáhněte. Dávejte pozor na kořeny, které vyčnívají nad směs. Po vyjmutí z nádoby, rostlinu opatrně uchopte a zaléváním odstraňte veškerou hmotu z prostoru mezi kořeny. Vodou zalévejte do posledních zbytků starého substrátu. Zbavte rostlinu starých a suchých kořenů. Připravte si nový květináč, který by měl být o něco větší, než předchozí. Nejlepší o cca 2-3 cm a zasaďte.

Střídavé teploty:
Kontrast mezi denními a nočními teplotami má blahodárný účinek, co se týče orchidejí. Obecně platí, že orchidejky potřebují teplotu mezi 21 a 29 stupňů Celsia během dne, a 15-18 stupňů v noci.

Sdílejte tyto super triky na pěstování orchideje s vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

Autor: admin

13 LETÝ KLUK POSTAVIL VLASTNÍ DŮM. TOTO DÍLO VYTVOŘIL VLASTNÍMA RUKAMA

Tatínek našel doma starou komodu a vyrobil z ní pro dcerku nádherný …