v , ,

Podívejte se, co se stane s Vašim tělem 10 hodin po nalakování nehtů!

Všichni víme, že není dobré často používat lak na nehty. Ukázalo se však, že tento typ kosmetiky může způsobit mnohem vážnější poškození než je pouze vysušování nehtů.

Nechceme od vás, abyste zcela upustily od laků na nehty. Místo toho vám však nabízíme seznam negativních účinků.

Co je pro vaše zdraví nejnebezpečnější?

Nebezpečí lakování nehtů spočívá v jeho toxicitě. Některé moderní kosmetické přípravky pro péči o nehty obsahují tyto komponenty, které mohou vážně poškodit vaše zdraví:

Toluen – rozpouštědlo, které dodává nehtům hladký povrch a zachovává pigment. Toluen může ovlivnit centrální nervový systém a způsobit reprodukční poruchy. Bolesti hlavy, slabost, mdloby a nevolnost jsou jen některé z pravděpodobných následků použití laku na nehty.

&nbsp
Formaldehyd – bezbarvý plyn, který pomáhá zvyšovat životnost laku. Pokud trpíte alergiemi, kontakt s formaldehydem může způsobit dermatitidu a možné chemické popáleniny. V závažnějších případech může způsobit poruchy srdečního rytmu, křeče a rakovinu.
Dibutylftalát – ten je v laku na nehty z důvodu vůně. Přítomnost této nebezpečné složky může způsobit endokrinní poruchy, gynekologická onemocnění a onemocnění dýchacího traktu.
Vědci provedli studii se skupinou 24 žen. 6 hodin po namalování nehtů většina účastnic vykazovala zvýšenou hladinu difenylfosfátu – derivátu trifenylfosfát, který se tvoří v procesu metabolismu. 10 hodin po začátku experimentu se hladiny difenylfosfátu v tělech všech účastnic zvýšil na 7-násobek normy.

Tyto výsledky jsou opravdu alarmující !!!

Jak si vybrat správný lak na nehty, který nepoškozuje vaše zdraví?

Jak si zvolit lak na nehty, který nezpůsobí poškození zdraví?

Některé balení a lahvičky na nehty mají speciální označení:

„5-Free“ znamená, že výrobek neobsahuje formaldehyd, jeho derivátové pryskyřice (formaldehydové pryskyřice), toluen, dibutylftaláty nebo kafr.
„3-Free“ znamená, že lak neobsahuje pouze tři škodlivé složky: formaldehyd, dibutylftalát a toluen.

Před zakoupením laku na nehty nejprve věnujte pozornost složkám a pamatujte – vaše zdraví je ve vašich rukou!

Psychologové tvrdí, že pořádný „pšouk“ je základem dobrého vztahu? Co? Vy snad ještě před partnerem neprdíte?

Máma už se na svou dceru nemohla dívat. Takhle ji proměnila k nepoznání. Video už nadchlo 7 milionů lidí