v

Pokud máte tyto červené tečky na kůži, zpozorněte! Existují 2 důvody, proč vznikají, a neměli bychom to zanedbávat …

Své tělo a tedy v tomto případě pokožku těla bychom měli sledovat pravidelně. Pokud máte znaménko, které se změnilo, případně jste si ho zaškrabli nebo vás prostě otravuje, vždy je dobré navštívit lékaře, který odborně posoudí, v jakém je stavu. Kožního lékaře bychom měli navštívit alespoň jednou ročně, preventivní, a nechat si znaménka zkontrolovat. Můžete se tak vyhnout mnohem horším zdravotním problémům. Co ale, když si na pokožce najdete malé červené flíčky podobné znaménkům?

Článek pokračuje na další straně.

Co dělat pokud si najdete červené tečky na těle?

Nemusíte vůbec panikařit. V malém množství nepředstavují žádné zdravotní riziko, ale netřeba jejich podceňovat. Jedná se o hemangiomy, které se projevují malými červenými tečkami, zejména v horní polovině těla. V podstatě se jedná o nezhoubné nádory krevních cév. Příčiny vzniku jsou dodnes i odborníkům neznámé, ale svou roli při jejich vzniku může hrát i genetika.

Červené tečky by vám neměly způsobovat žádné potíže, dokonce jsou případy, kdy samy po čase vymizely. Odstranit tento kosmetický problém dá laserem, takže po nich nezůstává jizva. I při červených tečkách platí, že pokud uvidíte jejich změnu, třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Lékaři tvrdí, že za vznik červených teček mohou hlavně tyto dvě věci:

věk

Nejvíce pacientů, u kterých se červené tečky objevily měli nad 30 let. Nejčastěji místo na těle, kde se většinou vyskytují je trup, paže a ramena. Hemangiom se u vás tedy může nastat právě kvůli věku a změnám kůže a cév.

Špatný životní styl:

Pokud vaše červená tečka vypadá spíše jako zrníčko a je vypouklá, problém může být ukrytý jinde. Takové cévní hemangiomy mohou znamenat problémy s játry, cévní onemocnění nebo hormonální poruchy.

Pokud náhle zjistíte, že se vaše běžné nebo červené znaménko změnilo, ať už tvarem, velikostí, případně se zapálilo nebo krvácí, třeba okamžitě vyhledat lékaře a dát si znaménko zkontrolovat. Chcete-li zabránit jejich výskytu, pečujte o své tělo zevnitř. Dopřejte si dostatek vody, zeleniny a ovoce a také nezapomínejte na zdravé tuky jako je například avokádový, či olivový olej.

Je to nejlepší čistič střev na světě, i když to mnozí nevědí. Levné, přírodní a odstraňuje všechny toxiny

umyvadlo a vana byly často ucpané a nepomáhalo nic. Potom přišla moje babička a ukázala mi účinný babský recept