v ,

Přečíst Vám to zabere minutu a možná Vám to zachrání život. Toto jsou 4 varovné signály srdečního infarktu!

Problém srdečních infarktů je, že na rozdíl od jiných onemocnění se nehlásí postupně gradujícími bolestmi či jinými jasnými příznaky.

Asi 25% srdečních infarktů se odehrává v tichosti, bez rozpoznatelných nebo jasných příznaků.

Obvykle k nim dochází náhle a na záchranu života člověka už zbývá jen málo času. Často se to vůbec nepodaří a pacient umírá.

Příznaky příchozího příznaku sice nejsou výrazné, ale přece jen nějaké jsou.

Proto je nanejvýš důležité je umět včas rozpoznat. Včasná reakce pak může znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. A to doslova.

Kardiolog Dr. C. Crandall strávil mnoho let prací na minimalizaci, prevenci a vyléčení srdečních onemocnění.

Časem rozpoznal, jak nás srdce varuje před možným infarktem, a to několik minut, dní nebo týdnů před tím, než k němu dojde.

4 varovné signály srdečního infarktu

Nyní se už, ale pojďme blíže podívat, jak rozpoznat blížící se srdeční infarkt. Jde o tyto 4 často se vyskytující, no skryté příznaky:

1) Otoky

Otoky kotníků nebo chodidel souvisí s tím, že sedíme nebo stojíme příliš dlouho. Dochází k nim i tehdy, když máme problémy s ledvinami, které nedokážou efektivně odvádět z těla nahromaděné tekutiny.

Nahromaděná tekutina v těle však dokáže způsobit otok i v oblasti břicha, kotníků a nohou. Takový otok omezuje činnost srdce a přetěžuje ho.

Někteří lidé mají v těle takové množství tekutin, že najednou se to jeví jakoby přibrali na váze. Uvedené případy jsou často doprovázeny ztrátou chuti k jídlu.

2) Úzkost

Mnozí lidé, kteří zažili srdeční infarkt, uvedli, že těsně před ním trpěli úzkostí.

Někteří pacienti s úzkostnou poruchou si proto ani nepomyslí, že by mohli mít srdeční infarkt. Proto je vhodné v takových situacích pro jistotu vyhledat pomoc lékaře.

Je lepší se mýlit než pak doplatit na zanedbání nebo podcenění situace.

3) Bolest v jiných částech těla

Pro mnohé z obětí srdečního infarktu, jejich bolesti začínají v hrudníku a později se rozšiřují do čelistí, zad, paží, rukou nebo břicha.

Někdy bolest na hrudi nemusí být vůbec přítomna. Zvláště běžná je přenesená bolest do jedné z rukou nebo bolest mezi lopatkami.

Pamatujte na to, že každá bolest může přijít a pak odejít. Nenechte se tím zmást a pro jistotu vždy vyhledejte pomoc odborníků.

4) Kašel

U některých pacientů dochází k vykašlávání krvavých hlenů, k rozvoji dušnosti nebo hnisavému kašli, který je někdy příznakem srdečního infarktu.

Důvodem je nahromadění tekutin v plicích. Je proto velmi důležité věnovat pozornost tomuto neobvyklému příznaku.

Toto byly časté, ale skryté příznaky srdečního infarktu. Pro důslednost se ještě požaduje uvést některé z běžnějších příznaků, o kterých by měl vědět každý:

  • točení hlavy
  • nevolnosti, zvracení
  • studený pot
  • dušnost
  • bolest na hrudi
  • bolesti v břiše
  • citlivost na světlo

Neignorujte tyto příznaky doufajíc, že ​​zmizí samy. Pokud trvají déle než 5 až 10 minut, zavolejte záchranku na čísle 112 (155) nebo někomu, kdo vás odveze do nemocnice.

Autor: admin

Bramborové karbanátky jako chuťovka na večer.

Recept na vlasové tonikum: Smíchejte tyto 3 ingredience a za chvíli vám narostou husté a extrémně silné vlasy