v

Prozradíme tajemství nejstaršího muže v historii: Jakého věku se dožil a jak se udržoval ve formě?

Muž z Číny podle historických dat zažil celé osmnácté i devatenácté století a stal se tak nejstarším mužem v dějinách lidstva. Li Ching Yuen v roce 1930 prozradil deníku New York Times jeho tajné fígly k dlouhému životu. Možná vás jeho recept na dlouhověkost překvapí!

Li Ching Yuen se dožil celkového věku 256 let! Podle archivních dat se muž z čínské provincie S‘-čchuan narodil v roce 1677 a zemřel v roce 1933. Živil se nejprve jako sběratel bylinek a později je i prodával. Podle některých odhadů se Li oženil celkem 23krát a měl víc než 200 dětí!

Když se ho novináři z New York Times poptali na to, jak se Li dožil tak starého věku, starý sběratel bylinek jim odpověděl:

„Mlč srdce, seď jako želva, choď svižně jako holub a spi jako pes.“

Jinými slovy řečeno, klíčem k dlouhověkosti je vnitřní klid, Číňan později uvedl.

V mediální sféře však kolují pochybnosti, zda se rodák ze S‘-čchuanu skutečně dožil tak starého věku. Někteří tvrdí, že existují důkazy, že se Li skutečně narodil v roce 1736. Tohle datum uvedli i novináři z New York Times.

Oficiální důkazy z čínských archivů ale mluví jasně. Podle nich čínská císařská vláda Liovi slavnostně popřála k 150. i 200. narozeninám, a to v roce 1827 a 1877. Legenda o muži jménem Li Chung Yuen tak pokračuje dodnes!

Matka novorozence trpí epilepsií. Namísto ní ho tak začal kojit otec

Lidé začali dávat do mrazáku minci. Nový trik je velkým hitem, důvod je jasný