v

Slova epidemiologa Romana Prymuly : Kdo se nechá naočkovat, bude moci volně cestovat a nemusí nosit roušku !

Lidé, kteří se nechají očkovat proti koronaviru, který způsobuje onemocnění covid-19, by mohli mít příjemnější život. Podle epidemiologa Romana Prymuly, který uvedl závěry EU, bude mít takový člověk výhody pokud půjde o cestovaní nebo nošení ochrany úst a nosu.

Evropská unie má v plánu urychlit vznik vakcinačního průkazu, na kterém se pracuje přibližně dva roky. Zatím by se týkal pouze covidu-19.

“Když bude vakcína vysoce účinná, tak umožní podstatně nižší proočkovanost proto, aby se cirkulace viru zastavila. Snaha EU je obyvatelstvo motivovat tím, že mu umožní volně vycestovat, nebudou muset být testováni na covid -19 a ani nosit roušky. To si myslí, že může zájem výrazně zvýšit,” upřesnil uznávaný odborník Roman Prymula záměry, který by mohly být tím, co donutí lidi k očkování a zastavení epidemie.

Článek pokračuje na další straně

Podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Prymuly je to momentálně tak, že spousta lidí očkování podle průzkumu odmítá.
“Nynější průzkumy ukazují ,že až 50 procent, se očkovat proti COVID nechce,”

Zatím se ještě stále neví, kdy se vakcíny dostanou na trh. Mluví se o tom, že první zásilky by mohly být do konce roku, případně v úvodu nadcházejícího.

První na řadu by měli přijít senioři patřící do rizikové skupiny a lidé s vážnými chorobami jako je chronická obstrukční plicní nemoc, silně zvýšený krevní tlak, závažná onemocnění ledvin a jater, těžká cukrovka či výrazná nadváha. Následně by vakcínu měli dostat zdravotníci bojující v první linii.

Autor: admin

Pokud máte doma tuhle vzácnou 200 kč bankovku, tak se stanete boháčem. Její cena je 700 tisíc tvrdí numismatik

konec legendárního seriálu , Po více než patnácti letech