v

SLOVENSKÁ květinářka říká: Tento přípravek je darem z nebe PRO VŠECHNY MILOVNÍKY ORCHIDEJÍ!

Ačkoliv někteří lidé považují orchidej za rozmarnou a náročnou na péči, existují i ​​tací, kteří z ní dokáží vypěstovat několik krásných druhů na celém svém parapetu. Jak to udělali?

 

Je to jednoduché, postupovali podle těchto pokynů a my se s vámi o ně podělíme!

 • Jak se správně starat o orchideu

 

 • Kdy ji přesazovat?
  Po zakoupení nemusí být ihned nasazena do nové půdy. Zdravé rostliny potřebují přesadit až po 2-3 letech, kdy se zničí starý substrát.

Pokud jste se stali majitelem znehodnocené orchideje, v tomto případě jednejte až po zkontrolování kořenů, které mohou být shnilé nebo vysušené.

 • Jaký substrát je vhodný pro Phalaenopsis?
  Phalaenopsis je druh orchideje, která roste na kmenech stromů. V přírodě nepotřebuje žádný substrát, protože přijímá živiny výhradně z dešťové vody. V domácích podmínkách však potřebuje půdu a proto jí zajistěte stabilní a svislou polohu v hrnci nebo jiné nádobě.

 • Jak si vybrat nádobu na přesazování?
  Aby se rostlinka cítila dobře v nové půdě, je třeba jí vybrat i vhodnou nádobu. Ta by měla být průhledná, odpovídat velikosti rostliny a musí mít drenážní otvory.
 • Jak přesazovat orchideu?
  Připravte si malou misku s teplou vodou, průhledný květináč, nůžky, nový substrát, trochu penoplastu (polystyren) a přípravek na ošetření kořínků. Předem si převařte vodu. Poté umístěte orchidej do hrnce s vodou. Opatrně ji vytáhněte a opět ponořte do vody. Odstraňte kořínky od substrátu.

Vydenzifikovanými nůžkami se zbavte shnilých nebo vysušených kořínků. Zbývající zdravé kořínky ošetřete přípravkem. Na dno květináče si vysypte trochu nového substrátu, následně do něj vložte orchidej a snažte se dát kousíček penoplastu přímo do základů rostlinky. Květináč naplňte až po vrch substrátem. Po přesazení ji v žádném případě nepolévejte spíše než o 7-10 dní později.

 • Co udělat, aby orchidej kvetla?
  Někteří je skrývají na určitou dobu do tmy a pak ji umístí zpět na okenní parapet. Tento trik však funguje jen u zdravé orchideje, pokud je váš květ slabý, není nutné, abyste dělali podobné experimenty.

Použijte cytokinínovú kašičku, která dokáže stimulovat růst stopky květu. Jednoduše naneste malé množství na poupě a po 2 týdnech si všimnete výsledek! Umožní vám snadno provést reprodukci bez poškození rostliny.

Jaké triky s orchidejemi máte vy? Podělte se o ně!

Autor: admin

Šampón z jedlé sody: Vaše vlasy budou růst, jako by to bylo kouzlo!

Namísto šlehání nalila šlehačku do zavařovací sklenici. Výsledek je úžasný