v

Společnost McDonald’s zavírá všechny restaurace

Společnost McDonald’s zavírá všechny restaurace v Rusku!

Společnost McDonald’s v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu dočasně zavírá 850 svých restaurací v Rusku. V úterý o tom informovala agentura AP.

Společnost McDonald’s v úterý oznámila, že v reakci na invazi na Ukrajinu dočasně zavírá všech svých 850 restaurací v Rusku.

Gigant rychlého občerstvení uvedl, že bude nadále platit svých 62 000 zaměstnanců v Rusku, „kteří vložili své srdce a duši do naší značky McDonald’s“. V otevřeném dopise zaměstnancům však prezident a generální ředitel McDonald’s Chris Kempckinski uvedl, že zavření těchto provozů je zatím správná věc.

„Naše hodnoty znamenají, že nemůžeme ignorovat zbytečné lidské utrpení, které se odehrává na Ukrajině,“ řekl Kempczinski.

Kempczinski řekl, že není možné vědět, kdy bude společnost schopna své prodejny opět otevřít.

„Situace je pro globální značku, jakou je ta naše, mimořádně náročná a je třeba zvážit mnohé okolnosti,“ napsal Kempczinski v dopise. McDonald’s například spolupracuje se stovkami ruských dodavatelů a každý den obsluhuje miliony zákazníků.

Společnost McDonald’s také dočasně zavřela 108 restaurací na Ukrajině a nadále vyplácí mzdy těmto zaměstnancům.

Společnost McDonald’s by mohla mít kvůli zavření velký finanční úder. V nedávné zprávě pro regulační úřady společnost se sídlem v Chicagu uvedla, že její restaurace v Rusku a na Ukrajině se podílejí na jejích ročních tržbách 9 %, což představuje přibližně 2 miliardy USD.

Co myslíš?

Jednoduchá technika s větvičkami a cementem: Vytvořte si i vy takové mistrovské dílo!

Místní našli v lese záhadnou díru a dlouho nemohli přijít na to, co to je. Odpověď byla překvapivá