v ,

Tato oblíbená ryba je pro vás velmi škodlivá. Nekupujte ji

V českých obchodech je poměrně rozšířená jedna ryba, kterou mnozí dobře znají, rádi si ji připravují, ale nevědí jak moc je škodlivá.

Do Evropy se dováží převážně z asijských zemí. Přestože na hranicích projde potravinovou kontrolou, má v sobě látky, které jsou pro zdraví člověka nadmíru nebezpečné.

O tom, jaká ryba to je a proč byste se její konzumaci měli vyhýbat, se více dozvíte v našem dnešním článku.

Pravda o rybě Pangasius

Pangasius se prodává v České republice i ostatních zemích Evropy nejčastěji ve formě zmrazených filé za velmi nízkou cenu, proto je tak populární.

Tuto rybu chovají v okolí řeky Mekong ve Vietnamu. Podle statistik se však jedná o jednu z nejvíce znečištěných řek na světě.

Obvykle se chová doslova v nádržích odpadních vod, které obsahují vysoké množství toxických látek a bakterií. Ty pak samozřejmě pronikají i do orgánů a masa ryb.

Maso Basy je plné těžkých kovů, chlóru, izomerů, hexachlorbenzenu a dalších škodlivých látek.

USA zakázaly její dovoz kvůli jejímu vysokému obsahu kontaminovaných látek v mase a také kvůli podezření, že obsahuje antibiotika.

Co špatné obsahuje Pangasius

Tato ryba je velmi nezdravá nejen kvůli prostředí, v jakém žije, ale také proto, že se vykrmuje odpadovým materiálem, který může vážně poškodit vaše zdraví.

V přírodě ryby dospívají 4 krát pomaleji. Uměle chovaná ryba Pangasius, kterou prodávají v našich obchodech, je nalita antibiotiky a hormony podporujícími její rychlý růst.

Její maso obsahuje hormony, které urychlují růst a rozmnožování ryby. Tyto hormony pak mohou narušovat i hormonální rovnováhu u člověka.


Velké obchodní společnosti, které ji prodávají, nemají žádný ohled na lidské zdraví.Pangasius se prodává za velmi nízkou cenu, která přitahuje supermarkety a jejich zákazníky, aby ji kupovali a to aniž by věděli o nízké kvalitě jejího masa.

Neobsahuje téměř žádné zdravé výživné látky jako jsou omega 3 mastné kyseliny a ani jiné důležité živiny, které se běžně vyskytují v rybách žijících v přírodě.

Pokud jste dosud konzumovali tuto rybu v domnění, že děláte něco pro své zdraví, pak vás musíme zklamat. Svému zdraví jste dříve ubližovali.

Doporučujeme vám proto se této rybě zdaleka vyhýbat.

Zkontrolujte také, zda tuto rybu nekupují školní jídelny pro vaše děti. Ty jsou často orientované nakupovat levně, ale levné obvykle neznamená i zdravé.

Chléb z obchodu vždy během 1 dne ztvrdne… Pak jsem ale objevila recept na tento lahodný domácí chléb, který vydrží čerstvý celou věčnost!

Vyčistěte střeva, zničte parazity a zhubněte s pomocí pouze těchto 2 látek