v ,

Tato žena si do koupele přidala trochu hořčice. Až zjistíte proč, uděláte to samé!

Je pravděpodobné, že jste si dosud neuvědomili, že oblíbená hořčice má i jiné využití než to, že si ji natřete na sendvič nebo ji použijete do omáček, či na hotdog.

Proteiny, vláknina, vitamíny a minerály v hořčici přispívají k dobrému zdraví. Hořčici znali již staří Římané a dokonce i Egypťané. Míchali nekvašené víno a hořčičná semena a zhotovili první verzi hořčice, nebo-li „must“ z čehož později vznikl anglický název „mustard“. Dnes má hořčice opravdu všestranné využití.

zastavuje křeče

Toto je skvělý tip, pokud trpíte častými křečemi. Pokud máte pocit, že křeč přichází, vezměte jednu polévkovou lžíci hořčice a potřete si jí postižené místo. Hořčice křeč odstraní a zabrání v jejím návratu.

zklidňuje popáleniny

Pokud máte malou popáleninu, pusťte si na ni nejprve studenou vodu. Pak ji potřete trochou hořčice. Nejen, že se nevytvoří puchýře, ale ztratí se i nepříjemná bolest. Hořčice obsahuje silnou protidráždivou látku, která zklidňuje pokožku a pomáhá při regeneraci.

zmírňuje bolesti krku

Bolest v krku zmírníte tak, že smícháte 1 lžíci hořčičného semínka, šťávu z poloviny citronu, 1 lžíci medu a 11/4 šálku vařící vody. Ingredience smíchejte a nechte na chvíli odstát. Pak už jen stačí pravidelně kloktat.

ničí rakovinu

Vědci věří, že sloučenina Allylisothiokyanát (AITC) je skvělým bojovníkem proti rakovině. Podle studie, která byla uvedena v časopise „Carcinogenesis“ je sloučenina AITC, kterou hořčice obsahuje něco, co výrazně zastavuje rakovinu močového měchýře. Vědci se také domnívají, že by hořčice a látky, které obsahuje dokázala vyléčit rakovinu úplně.

relax pro unavené svaly

Máte po zranění bolavé svaly? V závislosti na závažnosti a umístění bolesti může hořčice pomoci zmírňovat bolest. Pokud vás bolí některé svaly nebo dokonce celé tělo, nejlepší řešení je koupel. Smíchejte si dvě lžíce hořčice s nějakou solí do koupele a poležte si ve vaně přibližně 20 minut.

Chcete-li utišit bolest v určité oblasti jako je např. spodní část zad, vytvořte si pastu, kterou natřete na postižená místa. Smíchejte jeden díl hořčičných semínek, dva díly mouky a přidejte trochu vody tak, aby vznikla hustá pasta. Pastu natřete na bolestivé místo a zajistěte obvazem. Nechte působit 20-30 minut.

Co myslíš?

Autor: admin

Manžel ochutnal tyto jednoduché větrníky, a od té doby je musím připravovat každý víkend. Recept zde!

Vynikající košíčky s krémem a ovocem. Chutnají jako z cukrárny.