v , ,

TENTO MUŽ 20 LET SBÍRAL SKLENĚNÉ LÁHVE. SOUSEDÉ PAK ZALAPALI PO DECHU, KDYŽ UVIDĚLI VÝSLEDEK.

Lidé mohou sbírat prakticky cokoliv, co je jen napadne a zajímá. Od malých a klasických sběratelských kousků po opravdové kuriozity. Vladimír Sysa z Ruska dlouhých 20 let sbíral prázdné skleněné láhve, ze kterých si toužil postavit dům.

 Vypráví se, že první skleněný dům vybudoval na počátku minulého století v USA William Peck, který byl zároveň obrovským milovníkem piva. Tento dům vydržel stát až do roku 1980, kdy byl zbourán.

Když si v 80. letech hrdina našeho článku prolistovával německý časopis, uviděl v něm, jak skleněný dům může vypadat a doslova se do něj zamiloval. Rozhodl se tedy nasbírat tolik lahví, kolik na jeho výstavbu bude potřeba a nyní se konečně svého vysněného domu dočkal!

 

Celá stavba začala na konci 80. let a již v této době bylo v domě uloženo neuvěřitelných 4000 skleněných lahví od šampaňského. Vladimír láhve sbíral kdekoliv, kde se dalo, například na parkovištích, v kontejnerech, dokonce i jeho přátelé mu skleněné láhve pravidelně donášeli a na každou oslavu jako dárek dostával další a další lahve.

Celý dům si také sám navrhnul, vyvinul stavební technologie a později dokonce nakoupil i stavební materiál. Pochopitelně Vladimírovou největší oporou a pomocníkem byla jeho milovaná žena Ludmila, která společně s vnučkou všechny láhve pracně umývala a kontrolovala, zda nejsou poškozené.

Že si nedokážete představit, jak takový skleněný dům může vypadat? Na to se můžete podívat v naší galerii.

Autor: admin

Těžce nemocná holčička potřebovala přísun kyslíku. Sledujte, co udělá její pes, tohle vás chytne za srdce!

Recept na bramborové placky ze kterých nepřiberete: Bez mouky, připravené za minutku a jsou ještě chutnější než mastná klasika!