v

Tento plovoucí dům na Seattle Bay (Washington) vás ohromí svým komfortem

Majitel tohoto domu zakotvil na konci přístaviště na Portage Bay, Seattle, a rozhodl se vybudovat si nádherný dům na vodě, aby měl stále krásný výhled na vodu.

Architekt chtěl zachovat strukturu budovy, kterou osvěžil díky novému dřevěnému obkladu, který nahradil vrstvy poškozeného obkladu. “Trvalo to hodně lásky,” říká.

PŘED: Při hodnocení stavu domu členové týmu zjistili, že střecha spočívala na rámu z třešňových větví. “Je pravděpodobné, že v průběhu výstavby byly třešně rostoucí na břehu káceny a používány ke stavbě malé budovy.” Bylo to dobře promyšlené, ale větve měly průměr jen 7,5 cm, “vysvětluje Theresa Freemanová. „Museli jsme je posílit. “

Třešňovou střešní konstrukci nahradilo vhodnější dřevo. Dnes jsou tyto větve recyklovány a nacházejí se v dekorativních úpravách po celém domě, jako rámy terasových dveří.

Stěny stěny jsou v rustikálním stylu. “Namísto sádrokartonu jsme zvolili borovicové prkna, které byly vybledlé . “Jak dřevo schne a mění se v čase, praskne a opravuje se.” Cokoliv, co ho může poškodit, kajaky, psi nebo cokoliv jiného, ​​nezáleží na tom, jen přidává charakter. “

Skládací skleněné dveře poskytují bezproblémový přechod na platformu a maximalizují pohled na univerzitní kampus, který lze vidět na dně zálivu. Recyklovaný teak, který pokrývá terasu, byl vybrán pro svou odolnost ve vlhkém prostředí.

V kuchyni tým otevřel šikmé okno, aby byl výhled na vodu a sousední domy. Recyklované třešňové dřevo bylo použito k výrobě polic lemujících kapotu. Uklidňující krémová barva pokrývá vlastní nábytek. 

Vlevo od chladničky se otevírají zčernalé a voskované ocelové dveře na spíž a malý šatník.

Baldachýn pod stropem zvětší prostor.

Pro ložnici a koupelnu Theresa Freeman použila recyklované dveře v původním stavu. Tým jednoduše oškrabal nátěr a aplikoval průsvitný tmel.

Barva byla v celém domě šetrně používána. 

Majitel říká, že i když je jeho dům malý, nikdy se necítí stísněně, nepochybně zčásti kvůli otevřené krajině, kterou lze vidět téměř z každé místnosti.

Autor: admin

Kdo nesnil o tom, že by měl vlastní koutek přírody jen pro sebe?

Tento dům se nachází v Kolumbii, “Casa Terracota” byl postaven pomocí terakoty, výsledek je působivý