v ,

To, co zabilo tohoto muže, mnozí z nás pijí každý den!

Dean Wharmby byl profesionální kulturista, který podle mnoha lidí žil nezdravým životem. Neustále totiž konzumoval více než 10 000 kalorií denně, aby si udržel svalovou hmotu. Jeho denní strava obsahovala četné pokrmy rychlého občerstvení a energetických nápojů.

Než zemřel, Wharmby byl přesvědčen, že smrtící kombinace jídla a pití, mu způsobila rakovinu jater, uvedl pro Daily Mail.

Energetické nápoje jsou jedním z nejoblíbenějších nápojů prodávaných po celém světě. Dávají nám okamžitou energetickou podporu, když to potřebujeme, a často nám také mohou pomoci se více soustředit. Pro Deana byla každodenní rutina vypít během cvičení dva energetické nápoje každou hodinu.

Studie WHO uvádí, že existuje řada krátkodobých a dlouhodobých vedlejších účinků, které jdou ruku v ruce s pitnými nápoji s vysokým obsahem kofeinu. Podle National Health Service UK, tyto vedlejší účinky zahrnují předávkování kofeinem, diabetes typu 2 a špatný zdravotní stav zubů.

Bohužel se nám nedostává informací o skrytých a nezdravých tajemstvích, které přicházejí s konzumací energetického nápoje. Dobrou zprávou je, že se spotřebitelé stávají chytřejšími a informovanějšími.

Energetické nápoje, které Dean spotřeboval, se zdálo, že na začátku působí, byl extrémně soustředěný a plný energie, což mu dávalo obrovské možnosti. Bohužel to dopadlo pro Deana špatně , byla mu diagnostikován rakovina. Po této špatné zprávě, Dean se rozhodl skoncovat s jeho špatnými návyky a podstoupit léčbu.

Jakmile se nádor začal zmenšovat a zmizel, Dean se znova naklonil ke svým špatným návykům, které zahrnovaly konzumaci mnoha energetických nápojů denně.

Někdo by si řekl, že se Dean poučil, ale opak byl pravdou a lékaři mu znovu diagnostikovali rakovinu. Podle Daily Mail lékaři prohlásili, že jeho špatné návyky, včetně pití energetických nápojů, jsou to, co zničilo Deanova játra a vytvořilo rakovinové buňky.

Bohužel, Dean tentokrát nebyl schopen porazit rakovinu a zemřel. Po sobě zanechal svou manželku a dcerou. Nezapomeňte, že nadměrná konzumace energetických nápojů se špatnou stravou mohlo hrát roli v úmrtí tohoto člověka, a že se to může stát i Vám.

Příběh Deana je tragický, ale otvírá to diskusi o informovanosti o škodlivosti pití energetických nápojích, o kterých možná nevíme.

Vezměte si například přísadu Niacin. Mnoho energetických nápojů obsahuje tuto látku a podle studie publikované v časopise British Journal of Medicine v roce 2016 může způsobit vážné poškození jater.

V některých případech tato látka může zapříčinit kompletní selhání jater. Průměrný energetický nápoj může obsahovat až 40 mg niacinu!

Dobrou zprávou je, existuje mnoho zdravých alternativních nápojů, které vám dodají energii. Kokosová voda je nejen osvěžující, ale obsahuje přírodní cukry a elektrolyty, které vám poskytnou zdravou a hlavně přírodní energii po celý den.

 

Autor: admin

Vzácný recept na voňavý makový a ořechovník podle starého Račianska receptu

Jedna lžička této věci před spaním vám navždy změní život