v ,

Tohle byste měly ihned zkontrolovat, když budete kupovat čistou vodu.

Víte, že každá plastová láhev, je tak trochu jiná? Nikdo Vám pravděpodobně neřekl o těchto znacích, které jsou na každé láhvy. Označujete to z jakého druhu plastu je vyrobena. Jsou to důležité informace. Každý druh má v sobě jiný počet chemikálií.

Jak to tedy je?

 

1) PET nebo Pete

 

PET je jedním z nejčastěji používaných plastů ve spotřebním zboží. Je určen pro jedno použití. Opakované použití zvyšuje riziko vyluhování a růstu bakterií. Tyto lahve mohou uvolňovat těžké kovy a chemikálie, které mají vliv na hormonální rovnováhu.

2) HDP nebo HDPE

HDPE plast je tuhá a používá se u mléka atd. Tento druh plastu je prakticky bez chemikálií. Odborníci doporučují ji při nákupu balenou vodu, protože jsou pravděpodobně nejbezpečnější (a tedy obsahují nejčistší vodu).

3) PVC nebo 3V

PVC je měkká a pružná. Používají se k výrobě potravin balených do čirého plastu, dětských hraček atd. Uvolňuje 2 toxické chemikálie, které ovlivňují hormony v těle. Odborníci doporučují kupovat jinou alternativu.

4) LDPE

Tento plast nelze použít při výrobě lahví, i když neuvolňuje žádné chemické látky do vody. .

5) PP

Další bíle zbarvený nebo částečně průhledný plast, který se používá jako balení pro sirupy a jogurtovy. Polypropylenový plast je pevný a lehký a má vynikající tepelnou odolnost. Při zahřátí se netaví. Je tedy relativně bezpečné. To také slouží jako dobrý bariéra proti vlhkosti, mastnotě a chemikáliím.

6) PS        článek pokračuje na další

Autor: admin

Moje 60-letá máma dělá tuto sérii každý den a záda má jako za mlada: 7 poloh jógy speciálně pro břicho a zdravé záda!

Důvody, proč by děti neměli používat mobily a tablety.