v

Toto by měla vědět každá žena: 7 skvělých důvodů, proč byste měli používat citron denně!

Citróny jsou extrémně zdravé citrusové plody, které nabízejí nespočetné zdravotní výhody, ale každý z nás netuší, jak se dá citron používat v každodenním životě.

Citróny jsou bohatým zdrojem vápníku, hořčíku, železa, vitamínů B, fosforu a vitamínu C (88%).

Citron detoxikuje tělo, posiluje imunitní systém, čistí močový trakt, zklidňuje bolesti hlavy a pomáhá při hubnutí.

Citronová šťáva je jedním z nejsilnějších přírodních léčiv v léčbě kožních problémů. Proto se často přidává k různým krémům, peelingům, maskám, stejně tak přípravkům pro péči o vlasy a výrobkům používaným ke zlepšení zdraví nehtů a zubů.

Dnes Vám přinášíme 7 skvělých důvodů, proč byste měli citron používat denně:

1) Vyživuje pokožku

Aplikace citronové šťávy na obličej pomocí vatového chomáčku vyživuje kůži, rozjasní ji a zanechá ji hebčí a svěží.

2) Odstraňuje tmavé skvrny

Naneste citronovou šťávu na obličej a nechte působit po dobu 15 minut – pak si omyjte obličej vlažnou vodou. Tím se vyčistí Vaše pleť, zesvětlí se pigmentové skvrny a vyléčíte akné.

3) Odstraňuje černé tečky

Citrony účinně ošetřují černé tečky, protože jsou bohaté na vitamín C a minerály, jako je draslík, vápník a hořčík, které poskytují silné antibakteriální vlastnosti.

4) Vyživuje nehty

Namáčejte si nehty v citronové šťávě po dobu 10 minut, abyste je rozjasnili a posílili. Poté je ošetřete roztokem z bílého octa a horkou vodou.

5) Suché a popraskané rty

Před spaním naneste citronovou šťávu na suché a popraskané rty. Rty budou hebčejší a odstraníte z nich mrtvé kožní buňky.

6) Používejte citron jako přirozený deodorant

Citrón si rozkrojte na poloviny a potřete si jimi podpaždí – tím zlikvidujete špatný zápach, odstraníte pot a oblast v podpaždí zanecháte svěží a čistou. Umyjte vlažnou vodou.

7) Citron může zesvětlit vlasy

Citronová šťáva je skvělým přírodním prostředkem pro zesvětlení vlasů. Stačí rozpustit 50 ml čerstvě vymačkané šťávy ve 200 ml vody a vlasy opláchnout. Pro nejlepší efekt postříkejte vlasy tímto roztokem krátce předtím, než vyjdete ven na silné sluneční světlo.

Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 

Sdílet

Autor: admin

Za málo peněz hodně muziky: Místo předražené chemie dejte do mísy tento levný zázrak!

Takto se zbavují stresu v Japonsku: Stačí jen 5 minut a stres je ta tam!