v ,

Toto je 10 překvapivých skutečností o banánech, který byste měli vědět (číslo 6 je velmi důležité)!

Banány jsou jedním z nejoblíbenějších a také jedním z nejzdravějších plodů na světě. Ačkoli pocházejí z tropů, jsou pěstovány po celém světě.

Banány mají bohatý nutriční profil, který zahrnuje vitaminy, minerály a další užitečné živiny. Toto, společně s jejich skvělou chutí, je důvodem, proč jsou oblíbené u milionů lidí po celém světě.

Banány jsou bohaté na vlákninu, hořčík, draslík a další živiny, které naše tělo denně potřebuje.

Zde je 10 důvodů, proč byste měli zahrnout banány do Vaší stravy:
Vzhledem k velkému množství vlákniny, kterou obsahují, jsou banány skvělé pro vaše trávení. Normalizují vaše střevní pohyby a zabrání problémům, jako je nadýmání a špatné trávení.

Banány obsahují spoustu tryptofanu, prekurzoru serotoninu, který vám pomůže lépe spát. Přítomnost tryptofanu také dělá toto tropické potěšení skvělou volbou pro léčbu úzkosti a deprese.

Konzumace několika banánů před a po tréninku zvýší vaše energetické hladiny a vyživuje vaše svaly nezbytnými vitamíny a minerály.
Kvůli velkému množství draslíku a nízkým hladinám sodíku mohou banány regulovat váš krevní tlak a zabránit řadě kardiovaskulárních problémů.

Banány jsou plné vitamínu B6, který má protizánětlivé vlastnosti, což z nich dělá skvělé jídlo pro lidi, kteří trpí problémy s klouby.

Banány jsou také plné železa, což je základní minerál, který může pomoci tělu produkovat nové červené krvinky. To je skvělé pro lidi, kteří trpí anémií.

Pokud jste diabetici, konzumujete banán hned po jídle, abyste tak zabránili tvorbě glukózy.

Kvůli velkému množství minerálů, jako je draslík, banány „budou krmit“ váš mozek a skutečně bylo zjištěno, že nás banány dělají chytřejšími.

Toto tropické ovoce může zlepšit vstřebávání vápníku v těle a zvýšit odolnost Vašich kostí.

Podle nedávné studie banány mohou mít schopnost léčit a předcházet rakovině ledvin. Vedle toho, že banány mohou zlepšit vstřebávání vápníku v těle, jsou také skvělým přírodním prostředkem pro ledvinové kameny.

 

Autor: admin

Toto se stane Vašemu tělu, když budete jíst celer každý den po dobu jednoho týdne!

UŽ NIKDY SI NEKOUPÍM PŘEDRAŽENÝ LÉK PROTI KAŠLI. ŠKODA, ŽE JSEM O TOM NEVĚDĚLA UŽ DŘÍVE!