v ,

Trápí vás nevzhledné žluté zuby? Bělení je snadnější, než si myslíte

Kdo by netoužil po zářivém úsměvu jako z reklamy! Přirozeně bílý chrup se ale jen tak někomu nepoštěstí mít. Řadu lidí trápí žluté zuby, mnozí se za ně stydí, před druhými se ani pořádně neusmějí. Naštěstí existují způsoby, jak bílých zubů dosáhnout.

Co vlastně žloutnutí zubů způsobuje? Možných příčin je několik. Tvorbu plaku ovlivňuje z velké části životospráva, např. příliš mnoho cukrů v jídelníčku, konzumace kávy a černého čaje nebo kouření. Pokud vás stav zubů trápí, je na místě popřemýšlet, zda by nestálo za to upravit životní styl. Úplně se svých neřestí ale vzdávat nemusíte, místo toho se pokuste posílit zubní hygienu. Opravdu si čistíte zuby správně? Máte-li v tomto ohledu čisté svědomí, zařaďte do svého denního režimu třetí čištění, to by vám mělo úsměv rozjasnit.

 

Jiných příčin se zbavit nedá. Jde například o genetické dispozice. Někdo bílé zuby nemá, i když o ně starostlivě pečuje. Za žloutnutím mohou stát i léky. Pokud je užíváte jen dočasně, stav zubů se po jejich vysazení postupně zlepší. Jestli je musíte užívat trvale, můžete se lékaře zeptat na jinou značku, nebo vám nezbude nic jiného než se pustit do bělení zubů.

 

Jako první to asi budete chtít zkusit nějakou levnou a šetrnou cestou. Přečtěte si několik tipů na bělení zubů z domova. V takovém případě je dobré konzumovat potraviny, které odstraňují zubní plak.

 

  • jablko
  • mrkev
  • okurka
  • citrusové ovoce
  • sýr
  • ořechy

 

Pomoci mohou také některé bylinky. Pijte nejlépe každý den čaj ze šalvěje či máty nebo žvýkejte listy bazalky. Zubní plak odstraňuje taktéž pravý zelený čaj. Účinná je i jedlá soda – několikrát týdně ji nasypte na kartáček s pastou a máte vyhráno. Samotné čištění zubů provádějte třikrát denně. Navykněte si nosit kartáček s sebou a použijte ho např. po obědě nebo těsně před důležitou schůzkou, abyste se na ní měli krásné bílé zuby.

 

 

Pokud pomocí těchto rad nevybělíte zuby podle vašich představ nebo se dokonce nestane vůbec nic, nezbude vám než vyzkoušet speciální produkty na bělení zubů případně navštívit specialistu. Návštěva zubního hygienisty bohužel vychází dost draho a pojišťovny jeho služby obvykle neproplácejí. Chodit k němu pravidelně by se vám mohlo pekelně prodražit. Podobně je to s bělícími pastami a gely. Nejvýhodněji vychází LED sada na bělení zubů. Prvotní investice se vám v krátkém čase vrátí.

 

Sada na bělení zubů je skvělé řešení pro všechny, kteří chtějí krásný zářivý úsměv. Práce s LED lampou je velmi snadná, bez debat ji zvládnete i vy. Stačí pouhých deset minut denně, abyste si brzy všimli pokroku. Po měsíci používání budou vaše zuby až o osm odstínů bělejší. Budete se cítit lépe a sebevědoměji, a možná se brzy začnou dostavovat úspěchy, o jakých se vám zatím ani nezdá.

Přestaňte se vymlouvat, že nemáte čas na péči o chrup, a proto máte nevzhledné žluté zuby. Opravdu stačí deset minut denně. LED lampa je navíc naprosto bezúdržbová, a tak se o ni vůbec nemusíte starat. Snadnější to být nemůže.

 

Používání sady není jen způsob, jak vybělit zuby. Nejde jen o estetiku, nýbrž i o zdraví! Studené světlo o vlnové délce 530 mn totiž ničí bakterie, které se na zubech vyskytují a kvůli kterým na nich máte žlutý plak. Tyto bakterie kromě žloutnutí způsobují také zubní kazy. Pokud jste celý život trpěli kazivostí zubů, nyní už nebudete. K zubaři budete chodit jen na běžné preventivní kontroly, vrtání a plombování se vás už nebude týkat.

 

Jak je vidět, možností, jak si pomoci ke krásnějšímu úsměvu, je celá řada. Co si vyberete, je zcela na vás. Každému přece jen vyhovuje něco jiného. Někomu stačí, když si ráno vyčistí zuby bělící pastou, někdo je náročnější a použije LED lampu na bělení zubů z domova.

 

Autor: admin

Odchod do předčasného důchodu: Na co se musí člověk připravit?

Zbavte před Vánoci žaluzie prachu a špíny bez větší námahy