v

Tuto pokojovou rostlinku by měl mít doma každý: Nemusíte ji kupovat, stačí 1 list a takto snadno ji rozmnožíte

Nejjednodušší způsob, jak Zamiokulkas rozmnožovat, je dělením. Rostlina totiž vyrůstá v květináči ve více trsech. Stačí jednotlivé trsy oddělit a prosadit je do samostatných květináčů. Zamiokulkas potřebuje vzdušnější substrát. Smíchejte běžný substrát pro pokojové rostliny s trochou písku a na dno umístěte drenážní vrstvu. Je důležité, aby při zalévání kořeny nestály ve vodě, hrozí totiž riziko, že začnou hnít.
Přirozeným způsobem, jakým se Zamiokukas rozmnožuje, je pomocí listů. Rostlina jednoduše shodí list a ten zakoření v půdě při mateřské rostlině. Můžete to vyzkoušet i vy a to tak, že list jednoduše zapíchnete do půdy.

Kam ji umístit?

Zamiokulkas je vhodné umístit tam, kde během dne dopadá sluneční světlo, ale ne přímo na ostré slunce. Ačkoli je rostlinka velmi odolná a snese široké spektrum světla – od ostrého, až po stín, ideální je najít místo, které je někde mezi.

Rostlinku je vhodné přesazovat přibližně jednou za dva roky. Prospěje jí také občasné přihnojování.

V letních měsících ji přihnojte tekutým hnojivem přibližně jednou za 20 dní. V zimě je třeba přihnojovat zejména v době, kdy se na rostlince začnou objevovat nové výhonky – tehdy totiž rostlina vydává nejvíce energie. Potom však hnojení můžete na několik týdnů – až měsíců celkem stopnout.

Zdroj:Tojenapad sk 

Autor: admin

Rajčat na zimu pro lenivé: žádné nálevy nedělám a zvládne to i ten, kdo nikdy nezavářel!

Tato nenápadná zelenina doslova vytahuje zadrženíouvodu z těla: Konečně vím, co funguje na otoky Nejrychleji!