v

umyvadlo a vana byly často ucpané a nepomáhalo nic. Potom přišla moje babička a ukázala mi účinný babský recept

Během používání vany nebo umyvadla se v jejich odtoku nahromadí velké množství špíny. Odtok se postupem času zanáší a nečistoty se navrství, až vytvoří jakousi zátku. Pokud se vám něco podobného přihodí, není nutné volat instalatéra nebo vyhazovat peníze na předražené čistící prostředky z drogerie. Účinný čistící prostředek, který hravě zvládne jakýkoli zanesený odtok, si doma můžete připravit úplně sami. Stačí vám k tomu pár obyčejných surovin, které máte jistě v domácnosti.

To, že se odpad ve vašem umyvadle nebo vaně zanáší, nemusí být viditelné. Pokud se vám v jeden den náhle ucpe odtok a voda přestane odtékat, může vás to překvapit, ale nezoufejte! Odložte drahé čistící prostředky z drogerie stranou a zapomeňte na přípravky plné chemických látek. V domácnosti skvěle pomohou staré babské recepty a klasické suroviny.

Budeme potřebovat
200 g prášku do pečiva
200 g kuchyňské soli
150 ml octa
vodu
Jak na to
Připravíme si nějakou nádobu (hrnek nebo misku), ve které důkladně smícháme prášek do pečiva a kuchyňskou sůl. Tuto práškovou směs následně postupně sypte do odpadu, který chcete zbavit nečistot. Nyní si zahřejte ocet a vlijte ho do odpadu. Ocet vylévejte pomalu a postupně. Díky chemickým reakcím začne směs pěnit. Posledním krokem je nechat vařit vodu v konvici. Horkou vodu pak pomalu a postupně vyléváme do odtoku. Díky tomuto ověřenému receptu se nečistoty v odtoku rozpustí a odplaví. Složení tohoto domácího prášku na čištění je dostatečně silné, aby rozpustilo usazeniny, ale zároveň nijak nepoškozuje odtokové roury. Tento způsob je rychlý, snadný a účinný a vaše umyvadlo nebo vana budou opět čisté bez jakékoli velké námahy.

Pokud máte tyto červené tečky na kůži, zpozorněte! Existují 2 důvody, proč vznikají, a neměli bychom to zanedbávat …

Žena popsala děsivé zážitky z krytu pod mariupolským