v

UNIVERZÁLNÍ NÁDIVKA OD BABIČKY: VAŘÍ SE 15 MINUT V HORKÉ VODĚ! VY MUSÍTE ZNÁT TENTO ŠIKOVNÝ TRIK!

Máte rádi kuře pečené s lahodnou nádivkou nebo během Velikonoc zvyknete připravovat nádivku pečenou v troubě?
Tento skvělý a jemný pokrm nemusí být jen součástí některých jídel a připravit si ho můžete během celého roku velmi jednoduše. Stačí, když smícháte pár surovin při nejbližším vaření nedělní polévky a chutnou vařenou nádivku máte hotovou za pár minut.

Vařená nádivka je lahodně jemná a voňavá. Hodí se k masu, salátům i jako příloha a v naší rodině se jí neumíme dojíst. Při přípravě nedělní polévky občas uvařím i náplň, ale pokaždé větší množství, protože ji každý doslova miluje. Díky následujícímu receptu si tuto delikatesu můžete připravit i vy.

Budeme potřebovat:

  • 6 sušších housek (nebo stejné množství chleba či rohlíků)

  • 2 větší cibule

  • 2 stroužky česneku

  • svazek petrželky

  • 6 vajec

  • trochu vývaru z polévky

  • sůl a pepř podle chuti

Postup:

Pro přípravu takové náplně nepotřebujeme čerstvé pečivo. Dokonce je nejideálnější, pokud použijeme starší chléb, rohlíky nebo housky. Ty si nejprve nadrobte do větší míse. Přidejte vejce a vše pořádně prohněťte. Nakrájejte petrželku na jemno a přidejte ke směsi vajec a pečiva. Masu osolte a přidejte pepř podle chuti. Stejně k směsi přidejte na jemno nakrájenou cibuli a stroužky česneku. Znovu vše důkladně promíchejte. Na závěr přidejte trošku vývaru, v zábislosti od hustoty masy. Celá masa by neměla být příliš řídká, spíše vláčná a “šťavnatá”.

Tuto směs uložíme ve formě válečku na potravinářskou fólii a srolujeme. Konce fólie pojistíme gumičkou a takto připravenou nádivku vložíme do horké polévky. Polévka však nesmí vřít! Vaříme přibližně 15 až 20 minut. Následně z polévky vyjmeme, necháme chvíli vychladnout a krájíme na kolečka.

Přejeme vám dobrou chuť!

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Děláme to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky.

Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂

Autor: admin

Vzala staré tričko a začala stříhat. Až uvidíte výsledek, poběžíte to zkusit taky!

Fantasticky chutné skořicové vějířky. Výborné domácí sušenky z úplně jednoduchého těsta a voňavé skořice.