v ,

Už neřeším zaschlé kapky a vodní kámen: Zázrak na čištění sprchového koutu za kačky – 5 minut a vypadá jako nový!

Sprchový kout je téměř neodmyslitelným vybavením koupelny, který používáme každý den. Pokud však jde o jeho čištění, to nám umí nadělat pořádné vrásky na čele. Zaschlé kapky vody, vodní kámen a možná i zárodky plísně, které se ve vlhkém a teplém prostředí daří obzvláště dobře.

Samozřejmě, drahé prostředky z reklam nemají ani zdaleka takové zázračné účinky, jak prezentuje výrobce, často proto musíme na čištění různých druhů nečistot používat různé čistící výrobky. Prozradíme vám tajemství šikovné hospodyňky, která rozhodně ví, jak si usnadnit práci a ušetřit peníze. Ukáže vám totiž jednoduchou výrobu účinného domácího čistícího prostředku, který nestojí téměř nic, ale jeho výsledky vás přesvědčí. Kromě nečistot a vodního kamene, spolehlivě bojuje i proti plísni. Navíc sprchový kout s ním vyčistíte bez větší námahy. Neváhejte ho vyzkoušet i u vás doma!

1 šálek octa

1 šálek tekutého prostředku na nádobí

houbu

rukavice

postup:


Ocet mírně zahřejeme na plameni tak, aby aby byl na dotek teplý – ne horký.

Do láhve s rozprašovačem nalijeme tekutý porstriedok na nádobí, ocet a uzavřeme. Nádobou protřepeme, ale obsah smícháme tak, že nádobou otáčíme ze strany na stranu.

Prostředek naneseme na celý povrch sprchového koutu pomocí houby. Když je prostředek všude, necháme ho působit 30 minut.

Následně stačí setřít studenou vodou a je to. Sprchový kout bude krásně lesklý, dezinfikován a bez plísní.

Tipy od vás!
1.Polovinu citronu namočte do směsi octa a soli. Stačí jemně přetřít povrch a bude se lesknout – navíc máte postaráno o krásnou vůni a dezinfekci.

2.Já používám už léta tento zázrak a čistím s ním všechno sklo v domě. Potřebujeme:2 lžíce prášku na praní, 1 lžíci alkoholu, 1 šálek octa a 1 šálek teplé vody. Vše smíchejte v uvedeném tomto pořadí a používejte dokud je směs teplá. Použijte jemnou stranu houbičky. Poté naneste na 5 minut na povrch, nechte působit. Opláchněte a setřete obyčejnou hadříkem nebo papírovými utěrkami – hadr by neměla mít chloupky. Vše se krásně leskne. Odteď jiné čističe nepoužívám!

3.Podělím se o super trik mého manžela. Jednoduše na sklonanesl prostředek do aut (tekuté stěrače), které se dávají v autě na sklo pro lepší viditelnost i za deště. Jde o látku, která odpuzuje vodu ze skla tak, že se na něm vůbec neudrží a tedy sklo nemusíte po sprchování stírat – není co. Já jsem se chytala za hlavu, když mě to řekl, ale opravdu to funguje. Tyto prostředky dostanete běžně v obchodě, na značce nezáleží (my máme Rain X, ale jak říkám, je to jedno). Takže sprcháč jako nový už dva týdny. Mně by to opravdu nenapadlo, tak snad to někomu také pomůže.

4.K čištění sprchových hlavic, skla a armatur používám toto: rozřeďte 1-3 polévkové lžíce (20-60g) kyseliny citronové v prášku v 250 ml vody. Očistěte s kapalinou usazeniny vodního kamene, nebo ponořte věc určenou k čištění do kapaliny. Nechte déle působit. Dobře opláchněte, omyjte danou věc.

5.Pokud chcete, aby bylo sklo v sprchovém koutu a také dlaždice lesklé a průhledné, použijte směs citronové šťávy a jedlé sody. Vytvořte pastu z těchto dvou jednoduchých přísad a rozetřete po povrchu sprchového koutu a i dlažby. Žádná chemie, který dráždí dýchací cesty, toto funguje lépe a výsledek vidíte, jakmile setřete. Nechte na povrchu působit asi 15 minut.

6.Používám to na sprchový kout, okna i do auta na skla. Perfektně to odstraní vodní kámen, ale je to výborné i například i na sklo v chladničce. Pokud chcete, aby přípravek i voněl, přidejte nějaký esenciální olej. Já ale nic nepřidávám, hlavní je, že to má úžasný efekt. Potřebujeme: 1/4 šálku octa, 1/4 šálku lihu, 1 lžíce kukuřičného škrobu, 2 šálky teplé vody. Všechny suroviny smícháme, samozřejmě pokud chcete větší množství, násobte množství. Důkladně protřepejte. Přes rozprašovač stříkejte na ploché skleněné povrchy, klidně i autosklo. Nevoní tak, jak některé drahé chemické prostředky, ale v každém případě fantasticky vyčistí, chrání a leští. Nejlepší i na zaschlý vodní kámen!

Autor: admin

Domácí Vanish za pár korun – stačí nastříkat a na skvrny a mastnotu můžete zapomenout: Bílé věci jako nové za minutku!

Odkdy jsem slyšela o této řadě, celou zimu poctivě odkládám kávovou sedlinu: odzkoušeny jsem v létě a funguje to!