v ,

Už nikdy nebudete muset drhnout záchod znovu a znovu. Vyrobte si tyto čistící bombičky

Asi každý z nás touží po dokonale čisté koupelně a záchodu. Často jí věnujeme více pozornosti než například kuchyni, jelikož umýt všechny skvrny se občas zdá nemožné.

 

Existuje však jeden způsob, jak udržet záchod v čistotě po celou dobu. Produkty z obchodů jsou ale plné chemikálií, které jsou nebezpečné především pro děti.

 

Chlor reaguje s kyselinou a uvolňuje toxické plyny. Ty způsobují dráždivé reakce a poškozují kůži a ostatní organický materiál, na kterém ulpí.
Některé produkty jsou navíc doplněny o vůně, které stimulují alergické reakce, způsobují bolesti hlavy a dráždí plíce.

To je důvod, proč bychom měli používat více přírodní produkty, namísto chemických. My vám proto přinášíme jeden postup, jak na domácí čistící bomby do záchodu.

Domácí čistič WC
Na domácí čistící bombičky budete potřebovat:

½ šálku jedlé sody
½ šálku kyseliny citrónové
½ šálku kukuřičného škrobu
vodu
25 kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru (například esenciální olej z pomeranče má velmi silné čistící účinky)

Všechny přísady dejte do sáčku, kromě esenciálního oleje a vody, a dobře promíchejte. Přidejte asi 2-3 lžičky vody, sáček uzavřete a promačkejte.

Tento proces opakujte tak 6-7 krát. Nepanikařte, pokud směs začne pěnit. Je to vcelku normální, díky obsažené jedlé sodě a kyselině.
Konečná směs by měla mít konzistenci podobnou těstu na koláče. Pokud směs stlačíte, měla by být tvrdší. V této fázi přidejte esenciální olej a znovu promačkejte.
Směs velmi silně natlačte do forem. Pokud máte dvě stejné formy, je ideální jednu naplnit a druhou formou směs ještě dotlačit.

Směs nechte zaschnout. Obvykle to trvá 2-3 dny. Poté vyjměte bombičky z forem a nechte ještě proschnout minimálně 2 dny.

Bombičky uchovávejte v dobře uzavíratelné nádobě, nejlépe v plastové.

Použití bombiček je velmi jednoduché. Stačí jen bombu hodit do záchodu. Jakmile začne pěnit, můžete záchod pročistit štětkou. Záchod bude během chvil neuvěřitelné čistý.

Neztrácejte čas dlouhým úklidem a vyzkoušejte tuto přírodní bombu.

Autor: admin

Trápí vás plíseň na nehtech? Vyzkoušejte tyto domácí kúry, které Vás plísně zaručeně zbaví!

Recept na vynikající jahodový džem bez želírovacího cukru podle léty ověřeného receptu. Potřebujete jen 3 přísady a dodržet tento recept!