v

VAROVÁNÍ ! Po očkování proti koronaviru v žádném případě nedělejte tyto věci !

S příchodem vakcíny bohužel stále existují rizika, která je třeba v souvislosti s pandemií COVID-19 zvážit. Infektologička varuje, že po očkování se lidé nemohou okamžitě vrátit zpět do normálu …

Kromě toho s vakcínou souvisí i některé nežádoucí účinky, o kterých byste podle ní měli předem vědět. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) prověřuje povolení nouzové použití dvou vakcín proti koronaviru. První Američané by mohly být očkováni ještě před Vánocemi. Ani pak ale nelze zapomínat na opatrnost.

Debra Goffová, odbornice na infekční choroby z Ohio State University, v rozhovoru pro Business Insider vysvětlila, že návrat k normálnímu životu bude nějaký čas trvat. “Myslím, že vnímání lidí je takové, že dostanou vakcínu a budou v bezpečí. Že už pak nebudeme muset nosit roušky a společensky se distancovat. Ale takto to ve skutečnosti fungovat nebude, “upozorňuje.

Vakcína je podle jejích slov prvním krokem k tomu, abychom se mohli vrátit k normálu. U obou zkoumaných vakcín od společností Pfizer a Moderna je třeba aplikovat dvě dávky. 95 procentní, trvá nejméně deset až dvanáct dní, dokud se stane první dávka účinnou proti koronaviru. Před aplikováním druhé dávky je účinná pouze na 52 procent. Ani po druhé dávce však roušky nevyhoďte do koše.
Odborníci stále potřebují čas na to, aby zjistili, jak vakcína ochrání ty, kteří se nemohou dát očkovat. Bude také nutné, aby se vytvořila takzvaná “imunita stáda”. Ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční choroby (NIAID) a expert Bílého domu pro pandemii Anthony Fauci uvedl, že na to, aby byl koronavirus potlačen, musí se dát očkovat 75 až 85 procent Američanů.

Také je fakt, že vakcíny nejsou stoprocentně účinné, což znamená, že stále existuje malá šance, že byste se i po očkování mohli nakazit. “Od nynějška až do ledna budeme vědět mnohem víc. Každý den je pro nás novou vzdělávací zkušeností. Už jsme skoro tam, ale nejsme ještě za cílem, “poznamenala Goffová s tím, že roušky mohou zůstat obzvlášť efektivní ochranou u lidí s oslabenou imunitou. Tyto komplikace ale nejsou jedinými problémy, které se mohou objevit po příchodu vakcíny. Existuje také obava z vedlejších účinků, mezi které patří:

NEVOLNOST

Během květnového pokusu společnosti Moderna dostal dobrovolník Ian Haydon nejvyšší dávku vakcíny (250 mikrogramů). Výsledkem bylo, že zažil silné nevolnosti, které způsobily zvracení a mdloby. Moderna však od té doby snížila dávkování.

HOREČKA

V listopadovém rozhovoru pro Washington Post Fauci diskutoval o vedlejších účincích vakcíny proti COVID-19. Jedním z těchto vedlejších účinků byla horečka, ale řekl, že by neměla trvat déle než 24 hodin.

BOLEST HLAVY

Haydon také prozradil, že po druhé dávce pociťoval bolest hlavy, což ale nemuselo přímo souviset s konkrétní vakcinací. Podle časopisu Science Magazine jde o vedlejší účinek při obou dávkách. Při testování vakcíny společnosti Moderna mělo tento vedlejší účinek 4,5 procenta účastníků a při testování vakcíny od Pfizer pouze dvě procenta.

ÚNAVA

Může se stát, že po očkování pocítíte dočasnou únavu. Ta je nejběžnějším vedlejším účinkem při testování vakcín od Pfizeru a Moderní. V případě společnosti Moderna byla únava vedlejším účinkem u 9,7 procenta účastníků, při výzkumu firmy Pfizer jen 3,8 procenta.

Autor: admin

Zavraždil svou rodinu včetně dětí, pak podpálil dům a zabil se!

List této rostliny je požehnáním od Boha: Léčí nespavost, vysoký krevní tlak i špatné trávení