v , ,

Vyhazujete slupky od cibule? Děláte velkou chybu! Mají totiž úžasná využití

Cibule určitě nechybí v žádné domácnosti. Ačkoli ne každý má tuto zeleninu v oblibě, ale určitě každý ví, jak je užitečná, obsahuje mnoho vitamínů a navíc zabíjí mikroby.

Bohužel, obvykle se z cibule použije z 30 až 40%. To nejužitečnější, co dokáže léčit řadu nemocí jde do odpadkového koše. Jedná se právě o cibulovou slupku, která, jak se ukázalo, obsahuje více stopových prvků než samotná cibule.

Užitečné vlastnosti cibule

Ačkoli tato zelenina nás vždy rozpláče, může se stát neocenitelným pomocníkem ve stovkách případů. Budete překvapeni, na co všechno vám cibule přijde vhod!

1) Využití cibulové slupky ve vaření

Cibulová slupka obsahuje silný rostlinný pigment nazývaný kvercetin, který snižuje krevní tlak a pomáhá zabránit ucpávání tepen.

Není jedlá, ale lze ji jednoduše přidat do polévky nebo guláše. Polévce dodá bohatou barvu a úžasné aroma, a pokud přidáte i houby – je to dobrota! Doporučuji vyzkoušet.

Studie ukazují, že cibulové slupky obsahují hodně vlákniny. Jejich přidávání do potravin pomáhá snižovat riziko mnoha nemocí, jako je rakovina tlustého střeva, obezita a cukrovka.

2) Cibulový čaj

Chcete-li si připravit čaj podle klasické receptury, potřebujete slupky z 3-4 středně velkých cibulí, které zalijete 0,5 litrem vroucí vody. Nechte louhovat přibližně 30 minut.

Nápoj postupně bude získávat charakteristickou barvu čaje. Navíc pokud důkladně odstraníte slupky, lidé si budou jistý obsahem v čajníku – černým čajem.

3) Cibule v každodenním životě

Spolu s množstvím léčivých vlastností jsou cibulové slupky a cibule spolehlivými a ekonomickými pomocníky v každodenním životě. Jedná se o absolutně bezpečné hnojivo pro pokojové rostliny. Stačí polít květiny vývarem z cibulových slupek, a ožijí vám před očima.

Díky baktericidnímu účinku jsou cibulové slupky nepostradatelné při práci na zahradě. Zabíjejí patogenní mikroflóru v půdě, pomáhají v boji proti škůdcům.

Cibulové slupky jsou také nejefektivnějším prostředkem pro zimní skladování zeleniny. Navíc cibulové slupky mohou být použity také jako barvivo na potraviny, tkaniny a vlnu.

4) Cibule jako anestetikum

Cibule slouží jako anestetikum při bodnutí hmyzem. Stačí místo bodnutí hned potřít cibulí. Při zánětu uší použijte cibuli pro úlevu od bolesti: 3 krát denně po dobu půl hodiny si na ucho přiložte obklad z ohřáté najemno nakrájené cibule zabalené do gázy.

Takovéto obklady se používají i při abscesech, zánětech, dlouhotrvajících ranách. Čerstvá cibulová šťáva je vynikajícím prostředkem pro léčbu revmatických bolestí, otoku, vypadávání vlasů, zbavení se lupů. Stačí si potírat cibulí problémové místo.

5) Cibule v ponožkách při nachlazení

Poprvé se tato léčebná metoda objevila v Číně. Doporučuje se aplikaci cibule na nohy během noci. Používá se dodnes. Umyjte cibuli a nakrájejte na velké kroužky, které umístíte uprostřed chodidla a obujete si ponožky. Cibule se nebude hýbat a zůstane na místě až do rána.

Cibulová šťáva proniká přes kožní buňky a vstupuje do krevního oběhu. Takže antibakteriální účinek se rozšiřuje do celého těla. Denní aplikování cibule na chodidla během rýmy zaručí, že příznaky onemocnění přejdou za 2-3 dny.

6) Cibule a hubnutí

Cibule obsahuje více cukru než jablka, i hrušky. Ale i když si hlídáte váhu, neměli byste vyloučit tuto zeleninu z vašeho jídelníčku.

Cibule je také vynikající spalovač tuků. Existuje dokonce speciální dieta, během níž se doporučuje každý den jíst cibulovou polévku.

7) Cibule při spálené pokožce

Cibule zmírňuje bolest způsobenou popáleninami, včetně spálení. Je třeba aplikovat lupeny cibule na postižené místo po dobu 2 minut, potom síra a ostatní složky, které jsou v cibuli, si budou dělat svou práci – uzdraví ránu.

8) Použití cibule na spálené nečistoty

Pokud se chcete zbavit spálených nečistot, potřete znečištěné nádobí čerstvě nakrájenou cibulí. Pak dobře omyjte vodou a saponátem. Cibulová šťáva zázračně neutralizuje zápach připálenin a čistí povrch!

9) Odstraňování potu z oblečení

Cibulovou šťávu dejte na skvrnu, chvíli nechte působit a poté oblečení vyperte jako obvykle. Budete příjemně překvapeni, zažloutlé skvrny zmizí!

10) Cibule na mastnou pleť

Z cibule si můžete udělat masku na mastnou pleť: cibule má depresivní účinek na mazové žlázy, kůže je vysušená a záněty zmizí.

Vyzkoušejte a sdílejte tyto užitečné rady se svými přáteli!

Autor: admin

Osmiletý chlapec zemřel poté, co si místo cereálií dal ke snídani omylem pervitin svého otce. Otec mu pomoc nezavolal

Levný recept na pudinkové řezy se zakysanou smetanou a jemnou chutí!