v

Vyzkoušejte spát jeden týden bez pyžama a uvidíte jaké změny to s vaším tělem a psychikou udělá

Rádi spíte nazí ? Nesnášíte pyžamo ? Potom vás určitě potěšíme tímto článkem, v kterém se dozvíte, proč je to zdravé. Pro ty, kteří se zatím pyžama nevzdali, to zároveň může být cenné popostrčení, jak si konečně dopřát pohodlí a ještě se těšit lepšímu zdraví.

Aby vaše spaní bez oblečení bylo příjemné

Snažte se mít v pokoji vhodnou teplotu – ani moc zima, ale ani příliš teplo
Investujte do kvalitního povlečení
Udržujte v ložnici čerstvý a vyvětraný vzduch

Podpořte si sebevědomí

Když budete v klidu spát nazí, možná vám to podvědomě pomůže s lepším sebevědomím. Naučíte se totiž lépe vnímat své tělo takové, jaké skutečně je. A to znamená pořádný základ žebříčku k vlastní sebeúctě. Až se naučíte odhalovat své tělo před spaním, možná snáze odhalíte své plány a postoje v běžném životě.

Klidný a hluboký spánek

Kvalita spánku je ještě důležitější než jeho délka. Bylo ověřeno, že u lidí, kteří spí nazí, je obecně kvalita spánky vyšší, protože spí klidněji. Schválně to vyzkoušejte a uvidíte, že ráno budete mít mnohem více energie. Klidný a hluboký spánek je také velkým přínosem pro správnou regeneraci.

 

Lepší termoregulace

Během spaní bez pyžama dochází k lepší termoregulaci. Tělo se totiž přirozeně zahřívá a bez těsného pyžama si lépe a snadněji upravíme teplotu. I to je dalším důvodem, proč je spánek klidnější a více kvalitní. Platí to jak v létě, tak i v zimě. Spaní bez oblečení svým způsobem podporuje také imunitní systém.

Snadnější hubnutí

Abychom dobře hubli ,tak k tomu jsou potřeba důležité hormony, které ovlivňují celou řadu biochemických drah. Jedním z nich je kortizol, což je stresový hormon.Při spaní bez oblečení snižuje jeho hodnotu, což umožnuje zlepšit procesy hubnutí v následujícím dni. I tento malý rozdíl tak ve výsledku může znamenat rozjetí hubnutí, které se již zastavilo, a pomoc se shozením posledních pár kilogramů.

Autor: admin

Kdy se otevřou školy? Politici nemají pro rodiče a žáky dobré zprávy!

POZOR ! Nový příznak koronaviru, který se projeví ve vašich ústech ! Poznáte ho takto…