v

Z obyčejného balkonu plného věcí si vytvořili oázu klidu. Rychlá rekonstrukce, kterou zvládne každý vás inspiruje

Lidé se většinou na předělávání balkonu dívají příliš skepticky. Množství těch, kteří se pustili do rekonstrukce bytu si už na prostor na balkoně nenašli čas ani peníze. Zařídit balkon a změnit ho na nepoznání přitom nemusí stát hodně. Stačí mít chuť do práce, šikovné ruce a obětovat pár odpoledne po práci či víkend. Ukážeme vám inspirativní případ rekonstrukce městského balkonu. I uprostřed betonové džungle na sídlišti si umíte vytvořit pohodlné a pěkné místo.

Lidé instinktivně hledají útulné místa, která na nich působí příjemně. Jen málokdy však tento úkol splňuje obyčejný balkon například i na sídlišti. Interiér si zařídíme do puntíku, ladíme každý detail a snažíme se vytvořit pohodový domov. Tyto požadavky na náš kousek ráje však může naplnit i balkon, kde si můžeme dopřát ranní kávičku, posezení s přáteli nebo zrelaxovat při čtení dobré knihy. Následující případ je toho důkazem.

Balkon byl původně pro tuto rodinu jen místem na odkládání věcí, které se už jinde nevešly. Samozřejmě skvěle posloužil i na vyvěšení prádla, ale i když byl interiér bytu několik krát předělán, k balkónu se nikdy nedostalo. Až se jeho majitelé nakonec rozhodli změnit to a musíme uznat, že udělali dobře.

Stěny vašeho balkónu nemusí být vždy jen hladké a bílé. Pokud je chcete oživit, můžete je malovat ve zvolených barvách a přidat jim například zajímavou texturu. vytvoříte ji takzvaným česáním stěny, kdy se ještě do mokré barvy zasahuje štětcem s tvrdým vlasem. Pomoci si můžete i houbami a vytvoříte zas jiný efekt. Výběr je jen na vás, ale výsledek je vždy zajímavý. Stejně může balkon chytit druhý dech díky obkladům. Ty kamenné jsou o něco dražší, takže pokud se necítíte na velkou investici, ušetříte s “falešným” obkladem, který imituje kámen. Ten na stěnu jednoduše nalepíte jako tapetu a prostředí kolem vás se ihned změní.

Další zastávkou je podlaha. Zapomeňte na nudné dlažby nebo původní stav balkónové podlahy. Neuvěřitelně jednoduchý způsob, jak vytvořit krásnou zem pod nohama jsou dřevěné podlahové krytiny, které dostanete v různých barevných provedeních. Jejich instalaci zvládne každý, protože jde o důmyslný a přitom jednoduchý způsob obyčejného zacvaknutí jednotlivých dílů do sebe. Pokud vám nevyhovuje velikost, klidně z nich lze i řezat.

Podle rozměrů vašeho balkonu si umíte zařídit zbytek. Ať už jde o sedačku nebo křeslo, často je můžete sehnat levně ve výprodeji posledních kusů. Už jen koupit pěkný malý stůl a oživit prostor květinami v pěkných květináčích. Pokud máte šikovné ruce, klidně si ušijte potahy na sedáky nebo polštáře, které umí udělat krásnou tečku nad celkovým vizuálem.

Vyrobit si můžete i podobné dřevěné svícny na zavěšení. Stačí dát dohromady pár větví například z břízy a do středu umístit svíčky ve skleněném poháru například od zavařenin. Příjemná a pohodová atmosféře z takového prostoru skutečně sál. Potvrdili to i majitelé tohoto pěkného místa. Po práci se vždy těší na to, jak si na balkoně společně sednou ke kávě a věnují si chvíli pro sebe a rozhovor.

Pokud vás tento příklad až tak neoslovil nebo si naopak chcete vychutnat i další příklady, možná vás inspirují následující fotografie. Stačí jen trochu kreativity a chuti něco změnit.

Autor: admin

Čalamáda na studeno – nejlepší recept jaký znám: Žádné zavařování ani vaření!

čokoládové věnečky s jemnou smetavono-vanilkovou náplní!