v

Zdravotní přínosy datlí: Toto je 8 důvodů, proč jíst chléb pouště!

Toto ovoce patří mezi nejstarší a současně také nejzdravější potraviny. Říká se jim také chléb pouště.

Tmavě hnědé oválné plody dlouhé 3 až 7 cm a široké 2 až 3 cm, které rostou na stromech původně v oblastech Přední Asie, přesněji v oblasti Mezopotámie.

Toto ovoce je nazýváno energetickou, minerálovou a vitamínovou bombou.

Sušené datle jsou obzvlášť bohaté na draslík a vitaminy B1, B2,B3, B5, B9 a A, E, K ( vitamin C téměř chybí), zdroj, mědi, železa a hořčíku.

Čerstvé i sušené datle jsou výživné enormním obsahem cukru ( 30-70% ) – rychlý zdroj energie. Datle v čerstvém stavu obsahují asi 30% vody a 50% cukrů. Sušené bobule mají méně než 10 % vody a poměr cukru přesahuje 60%.

Zdravotní přínosy datlí pro naše tělo:
Nyní se pojďme podívat blíže na jednotlivé zdravotní přínosy datlí.

Datle předcházejí průjmu

Datle mají v sobě vysoký obsah draslíku. Ten podporuje tvorbu zdravé střevní mikroflóry a zmírňuje záněty ve střevech. Předcházejí tak vzniku průjmu a dokáží ho i poměrně rychle zastavit.

Datle regulují cholesterol

Toto chutné ovoce pročišťuje krevní cévy a předchází tvorbě povlaků na jejich stěnách. Také snižují hladinu triglyceridů, čímž přispívají k celkovému zdraví oběhového systému.

  • Datle regulují krevní tlak

Datle, jak jsme již zmínili, mají vysoký obsah draslíku a nízký podíl sodíku, proto jsou přímo ideální při vysokém krevním tlaku. Kromě toho, 5 až 6 datlí má v sobě okolo 80 mg hořčíku v přírodní, lehce vstřebatelné formě, kterou tělo dokáže velmi dobře zužitkovat. Hořčík, kromě mnoha jiných věcí, podporuje cirkulaci krve.

  • Datle pro anémii

Uvedené ovoce je bohaté na železo, proto je extrémně prospěšné při anémii, těhotenství a pro děti, které odmítají jíst maso. 100 gramů datlí dodá tělu až 0,9 mg železa, což je přibližně 11% doporučené denní dávky. Železo napomáhá tvorbě červených krvinek a lepšímu prokrvení orgánů.

  • Datle na mozkovou mrtvici

Vysoký obsah draslíku podporuje a zvyšuje výkon nervového systému a předchází mozkovým mrtvicím. Denní dávka extra 400 mg draslíku úspěšně zabrání rozvoji tohoto onemocnění.

  • Datle pro zdravé srdce

Uvedené ovoce se ukázalo, jako účinný prostředek pro předcházení srdečních infarktů a ischemické choroby srdeční. Vezměte pár datlí, namočte je přes noc do vody a ráno si je přidejte do smoothie, čímž výrazně podpoříte své srdce.

  • Datle proti zácpě

Datle jsou k extrémně prospěšné při prevenci zácpy. Podobně, jako v předešlém případě, nechte je přes noc namočené ve vodě a ráno je snězte a také vypijte vodu, v níž se namáčely. Vláknina z datlí podpoří trávení a voda bude mít mírné projímavé účinky.

  • Datle na hubnutí a proti únavě

Konzumace datlí nalačno vám pomůže kontrolovat vaši tělesnou váhu. Neobsahují žádný cholesterol a zrychlují metabolismus, čímž odporují spalování tuků na energii. Pomohou vám takto bojovat i proti únavě.

Autor: admin

Recept na unikátní přírodní nápoj na krevní tlak, cukrovku a hubnutí

20 nejčastějších příznaků, že je vaše tělo zamořeno parazity. Takto se jich zbavíte..