v

Zelí je zelenina k nezaplacení: Toto je 7 jedinečných vlastností zelí o kterých jste určitě neslyšeli!

Chrání naše tělo a posiluje jeho imunitní systém. Na rozdíl od jiných druhů zeleniny, obsahuje rekordní množství vitaminu C a proto je vhodná i jako prevence před nachlazením.

Na co všechno se dá použít bílé zelí:

otoky

Pokud máte oteklé nohy nebo jinou část vašeho těla, aplikujte na ni zelný list. Udělejte to ještě před spaním a do rána otok ustoupí.

štítná žláza

Při snížené funkci štítné žlázy si přikládejte zelné listy na vaši šíji a uvidíte, že se budete cítit lépe.

úbytek na váze

Zelí je chutnou, vydatnou a nekalorické potravinou. Kromě nízkého obsahu kalorií, je bohatá na vitamíny a vlákninu. Takže, pokud chcete zhubnout, jezte zelí. Připomínáme, že přitom byste měli jíst více potravin nebo výživových doplňků obsahujících jód.

zuby

Vědci dokázali, že lidé, kteří pravidelně konzumují zelí, mají bělejší zuby. To je skutečně dobrý důvod proč bychom měli jíst častěji zelí.

krevní tlak

Draslík obsažený v zelí posiluje srdce, cévy a zlepšuje krevní oběh.

kojení

Ženy, které kojí by si měly na noc do podprsenky vložit zelné listy. Pomůže to snížit nepohodlí a odstranit bolest prsou během tohoto náročného období.

ledviny

Lékaři doporučují konzumovat větší množství zelí těm lidem, kteří trpí onemocněním ledvin. Díky draselným solím, které zelí obsahuje, se přebytečné tekutiny dostávají z těla ven rychleji.

Zelí neztrácí svou užitečnost ani v salátech či v čerstvě vylisované šťávě. Nejlepší však je v surové formě, protože tepelnou přípravou ztrácí některé zdraví prospěšné vlastnosti. To se ale netýká kysaného zelí, to si zachovává všechny vitaminy a stopové prvky.

Autor: admin

Rychlovka ke kafíčku: Velmi jednoduchá čoko roláda s krémem, je lahodná!

6 trapností, které na dovolené dělají jen Češi