v , ,

Ženy, na tohle pozor! Zde je 8 důležitých zdravotních příznaků, které často přehlížíte!

Náš moderní životní styl je tak hektický, že sotva najdeme čas zastavit se a poslouchat své tělo. Pokud se změní něco v našem těle, obykle si toho nevšimneme, či si myslíme, že to samo odezní. Existují však některé příznaky, které naznačují vážné nemoci a neměli bychom je nikdy ignorovat.

Dnes jsme proto pro Vás shromáždili nějaké informace o signálech, které Vaše tělo vysílá, aby Vám řeklo, že je něco špatně.

Nevysvětlitelná ztráta hmotnosti

Neexistuje mnoho žen, které se rozruší kvůli ztrátě váhy. Pokud však náhle hubnete bez diety a cvičení, měli byste tomu věnovat pozornost. Důvody mohou být různé: chronický stres, diabetes, rakovina a tak dále. Doporučuje se okamžitě navštívit lékaře.

Chronická únava

Někdy se všichni cítíme opravdu vyčerpaní, ale pokud jste unavení po dobu více než 2 týdnů (i když máte dostatek spánku), je lepší navštívit lékaře. Tento příznak může být způsoben: problémy se štítnou žlázou, srdeční chorobou, nebo nedostatkem vitamínu D.

Změny prsou

Každá žena by měla jednou měsíčně provést vlastní vyšetření prsu. A pokud si všimne nějakých změn (barva, tvar, hrudky a tak dále), měla by navštívit svého gynekologa, nebo rodinného lékaře.

Dýchavičnost a závratě během jednoduchého cvičení

Pokud lehká fyzická aktivita, jako je výšlap do druhého patra, Vám způsobuje závratě a dušnost, doporučujeme navštívit lékaře, protože tyto příznaky mohou naznačovat astma, nebo srdeční onemocnění.

Rychlá srdeční frekvence

Nemusíte vidět lékaře, pokud se Vám během cvičení zrychlí srdeční tep, nebo jste nervózní. Pokud však máte pocit bušení srdce bez vlivu těchto faktorů, měli byste tomu určitě věnovat svou pozornost.

Změna pigmentových skvrn

Pokud jste si všimli nové, či neobvyklé pigmentové skvrny, nebo znamínka, jež změnilo svůj tvar, nebo barvu, měli byste se ihned vydat za odborníkem. Věnujte mu ještě větší pozornost, pokud trávíte příliš mnoho času na slunci.

Nadýmání

Všichni se po vydatné večeři cítíme nafouknutí. Pokud však Vaše nadýmání není spojeno s jídlem, můžete mít problémy s vaječníky. Navíc, pokud náhle začnete zažívat brzké pocity sytosti, nebo pánevní bolesti, ihned navštivte lékaře.

Náhlá ztráta zraku

Pokud zjistíte, že se Váš zrak změnil zcela náhle, nebo máte dvojité vidění, měli byste se obrátit na očního specialistu. Pokud je to doprovázeno ztrátou rovnováhy, závratěmi, řečovými problémy, změnami výrazu obličeje a znecitlivěním na jedné straně Vašeho těla, okamžitě zavolejte sanitku: tyto příznaky jsou příznaky mrtvice.

Obvykle věnujete dostatečnou pozornost tomu, co se Vám Vaše tělo snaží říct? Podělte se o své názory a zkušenosti níže v komentářích.

Autor: admin

Nakládány domácí česnek ve sklenici s jemnou chutí!

Bramborové karbanátky jako chuťovka na večer.