v , ,

Ženy po 40 mějte se na pozoru. Ve vašem věku se vaše tělo zcela mění. Toto musíte dělat, abyste byly zdravé a krásné

Tělo zralé ženy se liší od těch mladých a proto je třeba si upravit stravovací návyky, protože i ty ovlivňují vyšší věk. Chcete-li vědět proč a jak na to, pokračujte ve čtení!

Po 40 roce života dochází ke změnám v hormonální hladině. Z tohoto důvodu se mění i stav pokožky, metabolismu a nervového systému. Chcete-li zhubnout, musíte nejen jíst menší porce, ale i změnit svůj jídelníček.

Začnou se vyskytovat problémy se střevy, protože jejich elasticita se snižuje a lidé často trápí zácpy nebo nadýmáním. Aby jste se tomu vyhnuli, opět je nutné dodržovat správnou životosprávu.

Obecně platí, že pokud chcete efektivně zhubnout a starat se o celkový stav vašeho těla, měli byste postupovat podle následujících pokynů.

Dávejte si pozor na proteiny mléčného a rostlinného původu. Množství zkonzumovaného masa by se mělo s věkem snižovat, protože způsobuje zhoršení trávení. Proto do svého menu přidejte tvaroh, sýr a žampiony.

V případě, že se masa nechcete vzdát, zvolte raději takové, na kterém je méně tuku, například králičí nebo kuřecí.

Pijte vodu ihned po probuzení a mezi přestávkami během jídla.

Dopřejte si i kávu, ale ne více než jeden šálek denně.

Vyhýbejte se sladkým limonádám, rychlému občerstvení a moučným jídlům.

Sladké pečivo, cukr – rychlé sacharidy, které se v těle rychle rozkládají a přeměňují na tuk.

Pokud se vám nedaří vzdát se nezdravého jídla lusknutím prstu, můžete si ho dopřát jednou denně. Odborníci na výživu radí, abyste tento nezdravý výrobek zkonzumovali ještě v první polovině dne a měl by být bohatý na vlákninu.

Například, takové jablko v karamelu či celozrnné pečivo s tenkou vrstvou marmelády potěší každou sladkou duši.
Orientujte se na sezam, protože obsahuje fytoestrogeny – rostlinné analogy ženských pohlavních hormonů. Tato semínka pomáhají regulovat metabolismus a snižují hladinu škodlivého cholesterolu. Konzumujte ne více než 3 čajové lžičky denně.

Vyhýbejte se alkoholu, pokud chcete být štíhlá a mít střeva, která budou fungovat jako hodinky. Na dovolené si však můžete dopřát 1 sklenice suchého červeného vína.

Tučné mořské ryby patří mezi nejlepší produkty pro ženy po 40.

Polynenasycené tuky, které se v nich nacházejí, chrání cévy, zlepšují paměť, vlasy a vaše pokožka dostane tu správnou barvu.

Co je to stravování prostřednictvím menších porcí jídel?
Je to konzumace malých jídel každé 2 až 3 hodiny. Nebudete mít čas na hladovění a zrychlíte svůj metabolismus.

Zpočátku to může být nepříjemné, pokud na to nejste zvyklé.

Hlavně v případě, když jste celý den nejedli nic a večer si dopřejete všechno jídlo světa.

Postupujte podle těchto pravidel v každém věku, budete se cítit mladě a hlavně zdravě! Zapomenete na pocit těžkého žaludku a nadváhy. Zkuste to, je to jednoduché!

Autor: admin

Nepotřebujete strouhanku a ani jedno vejce: Vyzkoušejte fantastické domácí karbanátky s bramborami a zakysanou smetanou!

V Evropě se odhlasovalo zrušení střídání zimního a letního času