v

ZŮSTALY VÁM V CHLADNIČCE KUŘECÍ PRSA? POTOM SI VYZKOUŠEJTE PŘIPRAVIT TENTO šťavnatý RECEPT! Budete se olizovat až za ušima!

Nečekaní hosté jsou doposud za dveřmi a Vy v chladničce nemáte nic kromě kuřecích prsou? Nebuďte ve stresu a začnete s přípravou nejchutnějšího a nejrychlejšího jídla …
Kuřecí prsa zapečené s touto tajnou přísadou jsou úžasnou volbou, která lahodí všem chuťovým buňkám, a Vaše hosty tak zcela okouzlí.

Co budete potřebovat?

2 ks kuřecích prsou
1 citrón
3 jablka
pár stroužků česneku
40 g másla
2-3 větvičky tymiánu
2 lžičky soli
1 PL medu
1 lžička koření na kuře
1/4 lžičky bílého pepře

 

 

Maso si opláchněte pod tekoucí vodou a osušte. Potřete ho 1 lžičkou soli a udělejte na něm několik podélných zářezů, tak jak to je znázorněno na obrázku níže.

Citron si nakrájejte na plátky a odstraňte z něj všechny pecky. Očistěte si česnek a nakrájejte ho na plátky. Máslo si také nakrájejte na menší kousky. Totéž proveďte s jablky, z nichž nezapomeňte odstranit jadérka.

 

Do každého zářezu vložte kousek másla, tymián a pár plátků česneku. Následně do zářezu střídavý vložte plátky jablek a citrónu.

Kuřecí prsa pak přeložte do zapékací formy, vložte do ředehřáté trouby na 180 stupňů a pečte přibližně 25 minut.

V menší misce si smíchejte med, sůl a pepř. Vyberte prsa z trouby a potřete ho medovou směsí. Vložte ho zpět do trouby a nechte péct dalších 10 minut.

Pokud se Vám tento článek líbí, můžete ho komentovat, diskutovat a budeme rádi, pokud ho budete sdílet pro své známé. Dělám to s ochotou hlavně pro vás, naše fanoušky.

Nezapomeňte nás podpořit kliknutím na LIKE 🙂

 

Autor: admin

Pekelně dobré masové bomby s rýží a výbornou omáčkou: Vše na jednom plechu bez kopy špinavého nádobí!

Alžírské palačinky , To musíte vyzkoušet, jsou nádherně nadýchané a chutnají fantasticky